„Tupé hlavy z Bruselu!“ Vladimír Železný se ozval. A co řekl o ČT, tam budou ještě dlouho vydýchávat

05.03.2020 17:39 | Zprávy
autor: tle

Bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Petr Hájek na svém webu mesicnikmy.cz zveřejnil rozhovor se zakladatelem Novy Vladimírem Železným, kde se mluvilo i o České televizi. „Když pozoruji hysterické scény kolem ČT, jak si ji kavárna brání, protože za peníze všech má k dispozici svůj neformálně privatizovaný mocný mediální nástroj, jak šílí, když někdo jen vysloví, že veřejnoprávní televize nemusí nutně už existovat, tak to asi hned tak nebude…,“ rozohnil se Železný na dotaz, kdy televize přestane být tím hlavním elektronickým zdrojem. A to, že byl Vladimír Železný prvním „youtuberem“, víte? Bylo to kvůli pořadu Volejte řediteli. I to prozradil...

„Tupé hlavy z Bruselu!“ Vladimír Železný se ozval. A co řekl o ČT, tam budou ještě dlouho vydýchávat
Foto: archiv
Popisek: Novinář, publicista a politik Vladimír Železný.

Na stránkách měsíčník My, což je nový tištěný magazín bývalého mluvčího Václava Klause Petra Hájka, jenž má i webovou verzi, vyšel rozhovor s Vladimírem Železným, zakladatelem a prvním ředitelem TV Nova. Nova byla první komerční televizí, jež byla na českém trhu spuštěna. Začala vysílat v roce 1994, kdy mezi jedny z nejpopulárnějších pořadů patřil Volejte řediteli, o němž je v rozhovoru řeč. Vladimír Železný byl i politikem – v roce 2002 byl již v prvním kole zvolen senátorem a v roce 2004 se stal europoslancem. Oboje bylo za hnutí NEZÁVISLÍ.

Celý rozhovor ZDE:

Nejprve se Petr Hájek ptal, v čem přesně spočíval zázrak Novy a co předurčilo, že se stala polistopadovým fenoménem. Železný odpověděl, že začali v devadesátém čtvrtém a byl to prý okamžik, kdy se Česká republika poprvé konfrontovala s vnějším, tehdy prý ještě relativně normálním světem. „Do té doby měli lidé u nás dojem, že televize je to, na co denně koukají. Že jinak to být nemůže. Ono to lze přenést i na všechno ostatní. I mnozí moji kolegové z Novy si mysleli, že budeme dělat vznešené intelektuálské pořady,“ popsal Železný a dodal, že pak jen udiveně sledovali to, jak aplikoval běžné mediální a tržní ekonomické principy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jan Holásek, LL.M. byl položen dotaz

Domluvy a pomluvy

Já jste také toho názoru, že politici by se měli být schopni domluvit a ne se pomlouvat, hlavně veřejně. Nemyslíte, že jako hlupáci jak tvrdíte vypadáme i tehdy, když prezident v zahraničí vládu pomlouvá? To se podle mě nedělá. Ať vysloví svůj názor, tady.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…