„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

17.01.2021 12:13

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarová Adamová. Celou debatu si šli tvrdě po krku. Podle Havlíčka očkování funguje. „Vy to kritizujete, ale vy žijete jen ve světě virtuálních sítí. Lidi nezajímají vaše trapné poznámky,“ zuřil Havlíček. Pekarová Adamová mu okamžitě vmetla do tváře, že jen šíří vládní propagandu a lakuje realitu na růžovo. Havlíček jí okamžitě úder vrátil. „My jsme ve válce a vy začněte konečně pracovat!" vypálil Havlíček.

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Markéta Pekarová Adamová (*1984, Litomyšl) je česká politička, od roku 2019 předsedkyně TOP 09

V pátek začala registrace k očkování. Systém krátce po startu začal kolabovat. Podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) ale systém funguje skvěle.

„My dneska, po dvou dnech provozu, máme 25 procent seniorů nad 80 let, což si myslím, že je velmi dobré,“ pochvaloval si Havlíček, že momentálně je zaregistrováno na 140 tisíc lidí, což ukazuje, že systém funguje dobře. „Dívejme se na výsledky a nenechme se zviklat opozicí,“ pravil Havlíček.

„Pan vicepremiér tady jen pokračuje ve vládní propagandě, která jen lakuje realitu na růžovo,“ vypálila Pekarová Adamová s tím, že systém registrace k očkování byl k lidem nepřívětivý a zbytečně složitý. Hlavní problém vidí v tom, že na spoustu zaregistrovaných lidí se nedostala očkovací okénka a lidé si musí sami stále dokola hlídat, kde se uvolní očkovací okénko.

„Víte, s tou kritikou, kdo nic nedělá, nic nezkazí... My jsme prostě ve specifické době, my jsme v pandemické válce. Já bych vás poprosil o jednu jedinou věc. Začněte pracovat. Ten svět, to není svět sociálních sítí. Ten svět je prostě jiný,“ obořil se na Pekarovou Havlíček.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • poslanec

Dáma se však nedala a sdělila Havlíčkovi, že opozice pracuje a předkládá vládě konkrétní návrhy, ze kterých může vycházet. Poté prozradila divákům, že některá očkovací centra stále nejsou napojena na tento registrační systém. Jedním dechem doplnila, že lidé musí zadávat i rodná čísla do systému a ten systém s některými rodnými čísly nedokázal pracovat. Pekarová uvedla, že její manžel pracuje jako IT expert a kdyby odevzdal ve své firmě to, co připravila vláda, tak se dočká tak akorát vyhazovu.

Havlíček oponoval, že lidé do systému nemuseli zadávat rodná čísla, ale to nebyla pravda, což mu připomněla jak moderátorka Partie Terezie Tománková, tak šéfka TOP 09 Pekarová.

Havlíček to přešel a trval na tom, že vláda dělá, co může, zatímco opozice nedělá nic a jen si žije ve virtuálním světě.

„Vy žijete v nereálném světě sociálních sítí a poslaneckých kanceláří, kde se prostě kritizuje. Já chápu, my jsme prostě jednoduchým terčem. Ale podstatné jsou výsledky. Lidi nezajímají vaše sociální sítě a trapné poznámky, které tam každý den pálíte. Všechny zajímá to, aby chodili za kulturou...“

„Pan vicepremiér asi žije někde na Marsu. My jsme tady od toho, abychom na ty chyby poukázali a pomohli vám je napravit. Vy jen lakujete realitu na růžovo, abyste se lidem zalíbili,“ zlobila se Pekarová.

Po chvíli přidala další příklad selhání vlády. Je jím nákup dálniční známky přes e-shop. Sama se prý pokoušela takto dálniční známku koupit, ale se zlou se potázala.

„E-shop na nákup dálničních známek funguje perfektně,“ sdělil Havlíček. Konstatoval, že vláda dala dohromady nejen tento systém, zatímco za časů Miroslava Kalouska ve vládě nefungoval žádný systém, ani systém na sociální dávky. Tak to vidí Karel Havlíček.

Anketa

Kdo ze zpěváků anebo zpěvaček má vliv na Vaše postoje?

hlasovalo: 3919 lidí
Moderátorka poté přehodila výhybku k prodloužení nouzového stavu.

Pekarová Adamová v této souvislosti znovu upozornila, že opozice předkládá návrhy, jak řešit situaci v zemi, ale vláda tyto návrhy nebere v potaz, takže pravicová opozice nemá důvod hlasovat pro prodloužení nouzového stavu.

A v tu chvíli se znovu ozval Havlíček: „Já to přeložím do češtiny. Opozice nemá ráda tuto vládu a občany této země si bere jako rukojmí,“ zaznělo od vicepremiéra.

Pekarová Adamová tuto myšlenku odmítla s tím, že vláda nouzový stav neustále prodlužuje, ale neumí s ním pracovat.

Havlíček trval na tom, že vláda s nouzovým stavem pracovat umí a i v jeho rámci dělá pro podnikatele všechno, co může, podporuje restauratéry i další podnikatele tím, že přispívá na jejich náklady, nájemné a tak podobně.

„Pan ministr by si mohl přibrat ministerstvo propagandy, protože nic jiného tady z vašich úst nezaznívá,“ kontrovala okamžitě Pekarová Adamová s tím, že vláda lidem předala jen zlomek pomoci, kterou slibovala.

Havlíček si však trval na tom, že vláda dělá, co může a podle jeho názoru dělá dobře, když vyplácí pomoc přes systém nákladů a nikoli přes systém tržeb, jak je to v Německu a v Rakousku.

Pekarová Adamová však zopakovala, že vláda nepomáhá lidem tak, jak slibovala. A dala konkrétní příklad. „Já tady mám příklad firmy s prodejem nábytku, která dostala pomoc za 5 měsíců 130 tisíc korun, ale její měsíční náklady, podotýkám měsíční, jsou 160 tisíc korun, takže taková je realita,“ nedala se Pekarová Adamová.

Havlíček se okamžitě bránil, že vláda rozhodla o kompenzacích pro zavřené na zaměstnance 400 korun, což pro větší firmy znamená, že dostanou i přes 100 tisíc korun měsíčně. „Co bysme měli udělat ještě?“ obořil se na Pekarovou Havlíček.

„Vy jste to hlavně měli udělat mnohem dřív,“ odpověděla mu stejně tvrdě Pekarová Adamová.

Doporučila vládě, aby si trvala na tom, že obchody mohou otevřít, pokud budou lidé dodržovat rozestupy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Miloš Polák

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…