30 miliard pro podniky? Jen tento jich potřebuje 5. Zděšení v průmyslu

18.10.2022 10:12 | Zprávy

Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar varuje, že česká vláda v energetické krizi nepomáhá velkým podnikům dostatečně. Premiér Petr Fiala upozornil, že možnosti české ekonomiky jsou zcela jiné, než možnosti Němců, Francouzů či Nizozemců.

30 miliard pro podniky? Jen tento jich potřebuje 5. Zděšení v průmyslu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Radek Špicar

Předseda vlády Petr Fiala v nedávném rozhovoru pro televizi Nova prohlásil, že vláda nenechá nikoho bez pomoci. Pomáhá domácnostem, pomáhá seniorům, pomáhá malými i středním firmám a nezapomene prý ani na ty velké. V rámci krizového rámce EU na pomoc pro tyto firmy uvolní 30 miliard korun.

Konstatoval, že zastropování cen silové elektřiny a plynu pomůže domácnostem i veřejnému sektoru.

„Pomůže to veřejnému sektoru včetně sportovních klubů, nemocnicím, školám a dalším a dalším a pomůže to také drobným a středním podnikatelům. To je nesmírně důležité. Máme i způsob, jak pomoci velkým firmám, přes dočasný krizový rámec. Máme připravených třicet miliard. Takže v tom nikoho nenecháme,“ oznamoval Fiala

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevolte d*bily,“ vyzvala Nerudová občany. Reakce nepotěší

11:11 „Nevolte d*bily,“ vyzvala Nerudová občany. Reakce nepotěší

Europoslankyně Danuše Nerudová z hnutí STAN rozvířila na sociálních sítích debatu svými výroky. Tent…