65 let žiju v Kanadě, ale moje srdce patří Česku, prozrazuje Jiří Brady

24.10.2016 17:50 | Zprávy
autor: mp

Pan Jiří Brady původně měl dostat státní vyznamenání. Tuto informaci má přímo z úst hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Forejt nakonec potvrdil záměr prezidenta Miloše Zemana udělit státní vyznamenání také choti Jiřího Bradyho. Potom, co se stalo, však Brady už o vyznamenání nestojí. V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu prozradil, že do koncentračního tábora přišel ve 14 letech.

65 let žiju v Kanadě, ale moje srdce patří Česku, prozrazuje Jiří Brady
Foto: Herbert Slavík
Popisek: Pražský hrad

„Já jsem dostal už tolik vyznamenání, že mi je jedno, jestli je dostanu i tady, ale bylo by příjemné, kdybych to dostal i z vlastní země... Ale na Hrad už nepůjdu,“ oznámil ve vysílání. Místo toho se chystá na akci na Staroměstském náměstí, kde se uskuteční alternativní oslava státního svátku.

Pan Brady 12. října zvedl telefon a na druhém konci slyšel pana Jindřicha Forejta z Pražského hradu, který ho požádal, aby přijel do Česka a převzal si státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky. Měl si to však nechat pro sebe. Choť pana Bradyho si to prý chtěla ověřit, zda manžel má opravdu dostat řád T. G. Masaryka, a volala na Hrad. „Manželka volala zpátky panu Forejtovi a chtěla to potvrdit,“ potvrdil Brady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…