A je to. Vyhrál jsem, hlásí Donald Trump. VIDEO, jak se v noci radoval on i Hillary Clintonová

20.04.2016 8:44

„Souboj o republikánskou nominaci je v podstatě u konce – Cruz má čistě matematicky minimální šanci na vítězství,“ zmínil při svém projevu po volebním vítězství ve státě New York republikánský kandidát Donald Trump. Hillary Clintonová zase po svém vítězství voliče varovala před nebezpečím, které pro Ameriku představuje jak Trumpova, tak Cruzova politická agenda.

A je to. Vyhrál jsem, hlásí Donald Trump. VIDEO, jak se v noci radoval on i Hillary Clintonová
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

„Už se o nic moc nehraje; Cruz je v podstatě matematicky ze hry, nemá šanci na vítězství,“ sdělil rozjásanému davu Donald Trump. „I zde jsme Cruze jasně porazili, o Kasichovi ani není třeba hovořit,“ dodal.

Trump také přítomným voličům sdělil, že i když určitě nepatří mezi fanoušky senátora Bernieho Sanderse, nemůže si nevšímat jeho úspěchů. „Všichni říkají, že nemá žádnou šanci na vítězství, a pak ho vidíte, jak vyhrává a vyhrává."

„New Yorku – ty jsi mi vždycky kryl záda,“ zahájila svou promluvu k demokratickým voličům Hillary Clintonová. „Vám všem, kteří jste podporovali senátora Sanderse – věřím, že je mnohem více věcí, které nás spojují, než těch, které nás rozdělují,“ vyjádřila své přesvědčení.

Clintonová hovořila především o rovných příležitostech pro všechny; bez ohledu na to, v jaké části města bydlí a z jaké rodiny pocházejí. „Vybudujme z Ameriky super velmoc 21. století v obnovitelných zdrojích,“ prohlásila. Mezi priority zařadila i boj proti systematickému rasismu: „Je třeba investovat do barevných komunit.“ Garance stejných platů pro ženy je pro Clintonovou také jednou z priorit.

„Ted Cruz a Donald Trump prezentují vizi Ameriky, která je velmi nebezpečná a rozděluje náš národ. Jsou proti jakémukoli nárůstu minimální mzdy, omezují práva žen, slibují vydělit z našich komunit miliony imigrantů, zakazují vstup do země muslimům, k americkým muslimům se chtějí chovat jako ke zločincům – všechny tyto věci jsou fundamentálně proti všemu tomu, v co v Americe věříme. My máme jinou vizi pro Ameriku; je o podpoře jeden druhého, ne o vzájemné rivalitě. Namísto stavění zdí, hodláme bourat bariéry,“ nešetřila Clintonová své republikánské rivaly.

V závěru svého proslovu promluvila i o jisté Erice, která měla být údajně mezi diváky. „Její matka byla ředitelkou základní školy Sandy Hook; zemřela při snaze ochránit své děti, své studenty. Pro Eriku bylo z počátku velmi těžké vyrovnat se se ztrátou milovaného člověka. Poté se ovšem postavila zpět na nohy. Nyní bojuje za zbraňovou reformu,“ uvedla Clintonová příklad člověka, za jakým ona a celá její kampaň stojí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…