A je to tu zase- Ištvan, Šlachta a za nimi velvyslanec Schapiro. Jen to prý tentokrát udělali ještě amatérštěji, píše Petr Hájek

17.10.2015 13:16

Šéfredaktor serveru Protiproud Petr Hájek se zamýšlí nad tím, co stojí za posledním policejním zásahem v Olomouci a co může následovat. Kdo má rozum, vypnul televizi a noviny raději pár dní ani nečetl. Tak totiž lépe pochopí, o co jde doopravdy, totiž o válku policistů. Nechybí ani politické pozadí, spojení Andreje Babiše (ANO) s americkým velvyslancem Schapirem vypluje dříve či později na povrch.

A je to tu zase- Ištvan, Šlachta a za nimi velvyslanec Schapiro. Jen to prý tentokrát udělali ještě amatérštěji, píše Petr Hájek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek
reklama

„Kdo má rozum a trochu zkušeností, měl v tu chvíli vypnout televize, rádia a přestat alespoň na několik dní číst noviny – pokud tak ke své škodě ještě předtím činil. Je totiž od počátku jasné, že oba kabaretiéři z olomouckého nejvyššího státního zastupitelství a pražského Útvaru organizovaného zločinu (oficiálně zřízeného pro jeho odhalování) hrají stejně primitivní a nebezpečnou frašku jako obvykle,“ varuje autor.

Politická linka od Schapira až k Babišovi

Divadlo začalo už tím, že byl zadržen Ivan Langer (ODS), kterému prohledávali byt. Sice ho nakonec ani neobvinili, ale hlavní účel je splněn. Pánové Ištvan a Šlachta získali mediální pozornost. Stopa to bude falešná, ale to nikoho netrápí. Stejně falešná je prý stopa vedoucí k olomouckému hejtmanovi Rozbořilovi (ČSSD). Tyto stopy mají jen zakrýt podstatu věci.

„Ve skutečnosti jde o ‚válku policajtů‘. Probíhala v Ištvanově Olomouci už dříve, zhruba od roku 2012. Policisté se navzájem vyhazovali, obviňovali, udávali, stíhali, pomlouvali – protože hájili zájmy svých ‚sponzorů‘ v pozadí. Konečně ti, kteří prohráli, odešli před rokem do nedalekého Holešova, kde zřídil svou expozituru ... no samozřejmě – Robert Šlachta! A zahájili odtud odvetu na ‚vyšší úrovni‘.“ míní Hájek.

Může jít o válku mezi policejním prezidentem Tomášem Tuhým a šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robertem Šlachtou. Tito pánové se nemají rádi a bojují proti sobě. Proto Šlachta zadržel v Olomouci i pár policistů.

Celý text najdete zde

„Druhou rovinou (ale ve skutečnosti prvním plánem) je pak politické pozadí. Linka Babiš – Bradáčová – velvyslanec USA Schapiro je ještě stále málo zřetelná, ale nepochybná. Velký Andrej se připravuje na převzetí moci spolu s nimi. Jejich vzájemné krytí z nich učiní vskutku nedotknutelné – a neodvolatelné,“ podotýká autor.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…