A je veselo. Putin? Hlavní rouškař našel „hybridní stránku“. Dostal dvojitou sodu

01.03.2021 13:18

Petr Ludwig, jeden z prvních prosazovačů roušek a známý datový vědec, se pustil do boje s dezinformátory. A našel je tam, kde byste je skutečně nečekali. Mezi fanoušky fastfoodového řetězce KFC. Prý příliš podporují Trumpa a zesměšňují prezidenta ČLK Kubka, či biologa Flegra. „Nahlašte je!“ A přišla mu odpověď! „Samozvaný ocas, dva semestry na vejšce a KFC řídí Putin.“ Ostré. Nyní je všem pro smích.

A je veselo. Putin? Hlavní rouškař našel „hybridní stránku“. Dostal dvojitou sodu
Foto: Repro Facebook
Popisek: Petr Ludwig nabádá k nošení roušek

„Lekce z hybridní války – jak říká Alex Alvarová, cílem dezinformační kampaně je nejen šířit nepravdy, ale zároveň shazovat a očerňovat konkrétní nepohodlné aktéry protistrany,“ napsal Ludwig s odkazem na novinářku a údajnou odbornici na fake news, Alexandru Alvarovou. Nyní jednu takovou „černou dezinformační ovci“ objevil v temných vodách facebooku i on.

„Stránka ‚Fanklub KFC v České republice‘ se tváří jako skupina fanoušků KFC, ale místo toho jedná jako vzorový aktér hybridní války – podpora Trumpa, napadání Jaroslava Flégra, Milana Kubka, mě či Vojtěcha Gibiše – náhoda? Nemyslím si,“ reportuje poctivě Ludwig.

V závěru svého krátkého příspěvku ještě žádá své fanoušky, aby stránku Fanklub KFC v České republice na facebooku nahlašovali jako falešnou, a tím ji v podstatě zlikvidovali. „P. S.: Prosím, můžete stránku nahlásit – Podvody a falešné stránky – falešná stránka.“

Stránka Fanclub KFC v České republice je stránka otevřeně recesistického charakteru, která si ve svých příspěvcích dělá legraci ponejvíce z „konkurenčního“ řetězce McDonald's a konzumentů jeho produktů. Vtipkování této skupiny se však v poslední době nevyhnuli jak politici, tak ani četné mediální epidemiologické hvězdičky, jako je již Ludwigem zmiňovaný odborář Kubek nebo biolog Flegr. Například ministr vnitra Hamáček byl označen stránkou za „Hambáčka“, s odkazem na daný pokrm.

Správci stránky nyní v odpovědi na Ludwigův očerňovací příspěvek napsali: „Stránka ‚Petr Ludwig‘ se tváří jako účet datového vědce, ale místo toho se jedná o obyčejného klauna, který prostřednictvím svých humoriád tlačí svoje zájmy – reklama pro jím vydanou knihu, kampaň pro zájezdy do Dubaje, napadání našeho fanklubu? Náhoda? Nemyslíme si!“

U označení za klauna, ale celá věc neskončila. Autoři si dali tu práci a zveřejnili parodické video, ve kterém datového vědce Ludwiga, toho času žijícího v Dubaji, označili za duševně narušeného žabáka z Dubaje, který si myslí, že Vladimir Putin má zřejmě zájem na tom, aby Češi konzumovali co nejvíce smažených kuřat. „Datový vědec Petr Ludwig dnes přišel se skandálním odhalením, že KFC v ČR je součástí hybridní války v Česku. Další podrobnosti v kauze Chickengate jistě můžeme čekat už brzy.“

„On si fakt myslí, že jsme na nějakýho samozvanýho ocasa, co studoval data dva semestry na VŠ, zvědavý? A nakonec to skončí u toho, že si myslí, že Fanklub KFC řídí Putin. Kdyby to tu řídil Putin, tak už dávno neděláme tak hnusný hranolky,“ vysmívají se admini Ludwigovi dále ve videu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala vládne jen na papíře. V ODS diktuje jiná persóna. Podívejte, jak se uvnitř SPOLU vraždí kvůli ministerstvu

4:30 Fiala vládne jen na papíře. V ODS diktuje jiná persóna. Podívejte, jak se uvnitř SPOLU vraždí kvůli ministerstvu

Ministerstvo dopravy je jedním z nejdůležitějších resortů vládního kabinetu. Jeho výsledky i pochybe…