A jejej: Okamura viděl, co „vyhazovač květin“ dělá před Hradem. A udeřil

27.02.2019 14:02

V neděli odpoledne uspořádali aktivisté ze skupiny Kaputin protest před Pražským hradem. Symbolicky 25. února, v den 71. výročí komunistického uchvácení moci v Československu, pozvedli hlas na obranu demokracie. Tentokrát ji podle nich ohrožuje prezident Ruské federace Putin, český prezident Miloš Zeman nebo předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Posledně jmenovaný se aktivistům vysmál.

A jejej: Okamura viděl, co „vyhazovač květin“ dělá před Hradem. A udeřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Aktivisté ze skupiny Kaputin opakovaně varují před ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Už za vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) dorazili členové skupiny na tiskovou konferenci vlády a označili Putina za vraha, protože rozhodl prý o vpádu na Ukrajinu. Jedním z aktivistů, kteří se tehdy svlékli, byl i dnešní senátor Marek Hilšer.

Tuto neděli uspořádala skupina další protest. Tentokrát před branami Pražského hradu postavila obří transparent s nápisem „ZASTAVME TO“ s portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina, čínským prezidentem Si Ťin-pchingem,  portrétem Tomia Okamury a obrázkem prezidenta Miloše Zemana, který v rukou třímá „samopal na novináře“, jak ho sám nazval. Tyto pány považují aktivisté za riziko pro českou demokracii. Svou akci nazvali: „Dost bylo Vítězných únorů“.

Okamura se aktivistům vysmál.

„Sluníčkáři měli o víkendu před Pražským hradem akci, která měla prý varovat před dezinformacemi a měla podpořit kritické myšlení… Bylo by to hezké, pokud by kritické myšlení nezabíjeli právě tito sluníčkáři z řad novinářů, politiků ostatních stran a aktivistů – a kdyby to nebyli oni, kdo šíří dezinformace a sprostě lžou,“ napsal Okamura na sociální síti Facebook.   

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Připomněl, že právě jeden z členů skupiny Kaputin vyhodil do koše věnce, které na Národní třídu položili 17. listopadu prezident Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO) a Okamura. Věnce do koše vyhodil Otakar van Gemund, který novinářům sdělil, že 17. listopad je oslavou demokracie a Zeman, Babiš či Okamura se nechovají podle demokratických pravidel.

„Takže dezinformace a boj proti kritickému myšlení naopak podporují tito sluníčkáři. Oni tvrdí, že islám je tolerantní náboženství, což je lež. Oni tvrdí, že imigrace nepředstavuje hrozbu, což je lež. Oni tvrdí, že USA šíří svobodu a demokracii, což je lež, jelikož právě Spojené státy prokazatelně rozvrátily prosperující Libyi, Sýrii a Irák. USA rozvrátily Afghánistán a opium se vesele šíří. USA napomohly přímo či nepřímo vzniku Islámského státu. Jsou za nimi jen statisíce mrtvých a rozvrácené země,“ pokračoval ve výkladu svého pohledu na svět Okamura.  

„Sluníčkáři hovoří o agresi Ruska na Ukrajině, přitom EU pomohla svrhnout legálně zvoleného prezidenta Janukovyče, i když s ním den předtím podepsala dohodu. Sluníčkáři hovoří o demokracii, přitom oni nejsou schopni akceptovat, pokud ve volbách zvítězí někdo jiný, než koho si přejí. To jsme viděli v případě prezidenta Zemana či Trumpa. Ale i v případě Okamury či Babiše,“ nedal se zastavit předseda SPD.  

Nakonec Okamura zaútočil na Českou televizi.

„Sluníčkáři hovoří o svobodě, přitom to jsou oni, kdo prosazuje legislativu, která zakazuje svobodu slova, a umlčují kritické myšlení. Sluníčkáři šířili fake news o tom, že Rusové zařídili zvolení Trumpa, to se opět neprokázalo. Sluníčkáři v čele s Českou televizí a Českým rozhlasem a všemi těmi Lidovými novinami, Respekty, Seznam Zprávami a dalšími lžou ráno, lžou odpoledne, lžou večer. A ze lží a ze šíření fake news obviňují všechny okolo sebe, přitom oni jsou jejími původci,“ napsal Okamura.

Nakonec požádal spoluobčany, aby v květnových volbách volili SPD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…