A opět nová migrační trasa: Podívejte se

16.05.2016 10:12

Italské ministerstvo vnitra varuje před další migrační vlnou, která v nejbližší době pravděpodobně zaplaví evropský kontinent. Uprchlíci se nově k italským a řeckým břehům budou dostávat z Egypta.

A opět nová migrační trasa: Podívejte se
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Jedním z prvních migrantů z této vlny je také Omar Ali, který se z Egypta dostal do Evropy před třemi týdny. Cesta mu společně s dalšími 250 uprchlíky na palubě lodi trvala třináct dní. „Když jsme přijeli do Egypta, obklopili nás pašeráci lidí a chtěli po nás peníze. Když byla loď připravena k vyplutí, tak najednou všichni zmizeli a nikoho dalšího jsme již neviděli. Dostali jsme se na loď a nikdo nám v tom nebránil,“ svěřuje se Ali se svými zkušenostmi.

Jak uvádí tisková agentura Reuters, touto cestou se v minulých dnech dostalo do Evropy mnoho dalších migrantů. Většina z nich se dostala na italskou půdu, kde jsou nuceni registrovat se a požádat o azyl. Italská pobřežní hlídka minulý týden ve čtvrtek zachránila v západní Sicílii ze dvou lodí téměř devět set uprchlíků, kteří pocházeli ve většině případů ze Sýrie. Italská pobřežní stráž je nárůstem počtu migrantů značně znepokojena.

Celý text v angličtině je ZDE.

„Pokud se otevře nová trasa, bude tady opět velmi rušno. Pokud tady panuje klid, tak máme k dispozici dvě hlídkové lodě zakotvené v přístavu a další dvě jsou na moři,“ informuje o nedostatečných kapacitách sicilské pobřežní stráže kapitán Paolo Monaco. Zatímco ve čtvrtek pobřežní hlídka zachránila zmíněných téměř devět set migrantů, o den později to bylo 340 lidí, kteří byli později převezeni do sicilského přístavu Augusta.

Italské úřady však nejsou jediné, kdo varuje před další migrační vlnou. K podobným zjištěním došly i francouzské tajné služby, které varují, že v důsledku narůstající bídy a klimatických změn čeká Evropu další nápor migrantů z afrického kontinentu. Podobné obavy vyjadřují také respektovaní vědci a univerzitní profesoři zabývající se působením klimatických změn. Zůstává tedy otázkou, do jaké míry se Evropské unii vyplatilo poslat na zastavení migrační vlny miliardy eur Turecku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

4:00 Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

Poslanec Jan Farský složí na žádost svého hnutí mandát. V příspěvku na sociálních sítích ovšem své r…