A zase přijedou! Čeká nás další armádní konvoj USA

28.07.2015 11:34 | Zprávy

Českem v krátké době opět projedou desítky kolových obrněných transportérů armády USA Stryker. V září a říjnu totiž pojedou z americké vojenské základny v bavorském Vilsecku po vlastní ose na velké cvičení do Maďarska. Informoval o tom server Lidovky.cz.

A zase přijedou! Čeká nás další armádní konvoj USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: V areálu kasáren 17. listopadu si mohli lidé prohlédnout americkou vojenskou techniku zblízka. I přes nepříznivé počasí byl zájem velký

„Je to příležitost, jak posílit naše spojenectví a partnery v regionu,“ popsal plánovanou podzimní jízdu mluvčí americké armády Joe Buccino pro web Military.com. Velitel 2. motorizovaného pluku John Meyer pak vysvětlil, že až vozidla Stryker a američtí vojáci překročí Dunaj, stráví v Maďarsku celkově dva měsíce společným tréninkem s tamějšími kolegy v rámci cvičení Brave Warrior.

Sedm set kilometrů dlouhá jízda střední Evropou má podle Američanů ujistit alianční partnery, že jim budou v případě potřeby nablízku. Především má jít o reakci na vyhrocenou zahraniční ruskou politiku, která se projevuje na východě Ukrajiny a na Krymu. „Země, s nimiž cvičíme, jsou znepokojeny Ruskem jako hrozbou pro stabilitu kontinentu. My chceme silnou Evropu,“ poznamenal Buccino.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Na kolik je pro vás téma bezpečnosti prioritou?

Jak byste k zajištění naší obrany a bezpečnosti přistupovali vy? Chápu dobře, že nejste pro navyšování výdajů na naši obranu? A jak se stavíte k pomoci Ukrajině a díváte se na to, kolik Ukrajinců tu je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně

20:59 Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně

Zaslouží si učitelé dva měsíce prázdnin? Právník Petr Kolman si myslí, že ano.