Afrikanizace EU se na podzim rozběhne naplno, varuje Bašta

20.05.2018 7:22

Mohlo by se zdát, že migrační krize je skoro vyřešená. Téma opustilo první stránky novin a politici už o něm také nemluví tolik jako dřív. Podle někdejšího českého diplomata Jaroslava Bašty však může jít jen o klid před bouří. Deklarace z Marrákeše, kterou schválil český ministr vnitra v demisi, prý neznamená nic jiného, než že se afrikanizace rozběhne naplno. Už brzo.

Afrikanizace EU se na podzim rozběhne naplno, varuje Bašta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta
reklama

„Na rozdíl od pana ministra vnitra Metnara jsem si po jejím přečtení uvědomil, že afrikanizace Evropské unie se již od letošního podzimu rozeběhne naplno. Migrace ze severní, západní a střední Afriky nebude živelná, nebudou ji organizovat pašeráci lidí, ale nestátní neziskové organizace v EU a politicky organizovaní migranti na černém kontinentu. Jde o typické byrokratické řešení – než s něčím obtížně bojovat, tak to raději zlegalizuji a rovnou nařídím. S dopady na životy Evropanů ať si dělá starosti příští politická garnitura,“ napsal Bašta v komentáři pro PrvníZprávy.cz.

V deklaraci zmíněná subsaharská Afrika je podle Bašty velmi problematickým regionem. Probíhají tam války, region ničí hladomory, ale i korupce, narůstá populace a tak dále. A z tohoto „kotle“ by teď měli mířit Afričané do Evropy. OSN předpokládá, že právě v této části Afriky přibude 29 milionů obyvatel každý rok. Na cestu do Evropy by se mohlo vydat 2 až 8 milionů lidí ročně. Půjde o lidi ve věku 15 až 24 let. Zatímco Evropa stárne. „Co to po několika desetiletích udělá s evropskou demografií a civilizací si dokáže představit skoro každý. Poměry v Africe to nijak nezlepší, spíše zhorší,“ pokračoval Bašta.

To je také důvod, proč Maďarsko odmítlo deklaraci z Marrákeše stvrdit. Bašta Maďarům plně rozumí. I on vnímá deklaraci jako nebezpečnou. Pokud proces opravdu proběhne tak, jak Bašta předpokládá, tak se podle jeho názoru zhroutí evropský sociální systém, pak se promění státní aparáty a nakonec i ekonomika. To, co se bude dít v celoevropském měřítku, prý již dnes vidíme v některých větších evropských městech.

Baštovi se bohužel zdá, že mnoho lidí odmítá uvěřit, že Evropě hrozí takováto budoucnost. A nebudou věřit do poslední chvíle. Až najednou bude pozdě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trosky, požáry, mrtví. VIDEA z Izraele. Palestinský teror pokračuje, přišla odveta

11:23 Trosky, požáry, mrtví. VIDEA z Izraele. Palestinský teror pokračuje, přišla odveta

Během posledních pár dní vypálila teroristická organizace Hamás na izraelská města na 1 800 raket. P…