Ale, ale. Jaromír Soukup a nové informace o něm

20.03.2019 9:25

Iniciátor politického hnutí List, mediální podnikatel Jaromír Soukup se nechystá být jeho předsedou a neplánuje za něj ani kandidovat ve volbách. Soukup to uvedl v tiskové zprávě Listu, podle které bylo hnutí zaregistrováno Ministerstvem vnitra koncem minulého týdne. V seznamu 40 uskupení, která přihlásila své kandidáty pro květnové volby do Evropského parlamentu, List nefiguruje. Skutečnosti si všiml na svém facebooku jak server iRozhlas.cz, tak komentátor Jan Moláček.

Ale, ale. Jaromír Soukup a nové informace o něm
Foto: Aktu.cz
Popisek: Jaromír Soukup oslavil 50. životní jubileum

Členy přípravného výboru hnutí jsou jeho sympatizanti, kteří List dovedou k volbám orgánů podle stanov, uvedlo hnutí. „Bude se jednat o seznam lidí, kterých si názorově vážím a které nespojuje jen jeden názorový proud. I z tohoto důvodu se nechystám být předsedou tohoto hnutí,“ uvedl Soukup. Členové hnutí by podle něj měli prezentovat názory své, ne nadiktované jejich předsedou. „Na aktuálním případu vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS lze jasně vidět, že tak by to fungovat ani nemělo,“ doplnil Soukup.

Cílem hnutí je podle jeho tiskové zprávy poskytnout prostor a podporu všem lidem, které i přes rozdílné názory na jednotlivosti spojuje touha měnit věci k lepšímu. „Neplánuji kandidovat v těchto a ani v žádných dalších volbách. Založením Listu Jaromíra Soukupa chci pomoci těm, kteří chtějí změnit Česko k lepšímu. Politické hnutí není firma a nebude fungovat jako hnutí jednoho lídra,“ napsal Soukup.

Soukup o hnutí poprvé hovořil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy 16. ledna. Uvedl tehdy, že chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media se kolem politiky angažoval už dřív. V minulosti pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

A právě Soukupových slov si ve svém komentáři všiml server iRozhlas.cz na svém facebookovém profilu. „16. ledna: ‚Dám svoje jméno všanc. Zakládám politické hnutí, které bude hájit zájmy českého národa.‘ 19. března: ‚Neplánuji kandidovat v těchto a ani v žádných dalších volbách‘,“ poznamenává server, srovnávaje Soukupova slova.

„Hluboce se omlouvám Jaromíru Soukupovi za to, že jsem zcela chybně odhadl jeho šance v politice. Napsal jsem, že v politice pohoří. On mě dnes vyvedl z omylu, když oznámil, že nebude nikdy v žádných volbách ani kandidovat. Kdo by se mi chtěl škodolibě vysmát, má možnost, doklad mého trapného komentátorského amatérismu najde v odkazu níže,“ napsal komentátor Deníku N Jan Moláček a připojil k tomu odkaz na svůj text z 20. ledna. 

„Já si myslím, že Jaromír Soukup v politice těžce pohoří. Spousta lidí je přesvědčená o opaku. Vždyť je bohatý a má televizi, píší. Ano, to je pravda. A není pochyb, že peníze i média pod kontrolou jsou pro politika velká pomoc,“ psal například tehdy Moláček. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vondrova“ základna USA u nás? Politik, kterého se to týká, se ozval

9:00 „Vondrova“ základna USA u nás? Politik, kterého se to týká, se ozval

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák za hnutí ANO se na svém facebookovém profilu vyjádřil k …