Andrej Kiska burcuje: Naše hodnoty jsou ohroženy propagandou

15.04.2016 21:54

Podle slovenského prezidenta Andreje Kisky je nutné evropské společnosti otužit a posílit. Kiska to uvedl v projevu na bezpečnostní konferenci Globsec, která probíhá v Bratislavě. Informoval o tom server iHned.cz.

Andrej Kiska burcuje: Naše hodnoty jsou ohroženy propagandou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska

Podle Kisky nikdy nebyly naše hodnoty a principy pod takovým tlakem jako dnes. Klíč k tomu, abychom se vypořádali s nebezpečím, které zhmotňují ruská propaganda nebo hrozba Islámského státu, prý leží především uvnitř našich společností.

Celý text je ZDE.

„Slovo slušný se nyní stalo synonymem pro slabost,“ řekl Kiska, podle nějž je třeba evropské společnosti otužit a posílit.

Kiska tak reagoval především na růst podpory neonacistů v nedávných slovenských parlamentních volbách. Ve svém projevu, jímž v pátek bratislavskou konferenci Globsec zahájil, ale zdůraznil, že podobné nebezpečí slabosti, kterého využijí extremisté podporovaní cílenou propagandou, hrozí nejen ve střední, ale i v západní Evropě.

„Nemůžeme považovat naše evropské hodnoty a principy za jisté i proto, že jejich zpochybnění je cílem propagandy,“ řekl prezident a dodal: „Budeme jen tak silní, jak budou naše společnosti.“

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

V průběhu několika minulých týdnů se v médiích postupně objevovaly spekulace o nadstandardních vzta…