Ani euro neočkovaným. Německo velmi přitvrdilo

23.09.2021 9:24 | Zprávy

V Německu dosud platilo, že stát vyplácel finanční kompenzace lidem, kteří v souvislosti s nemocí covid-19 končili v karanténě. Ale s tím je teď konec. Spolkový ministr zdravotnictví z řad vládní CDU/CSU Jens Spahn oznámil, že lidé, kteří se nenechali naočkovat a po návratu z dovolené končí v karanténě, mají na finanční kompenzaci zapomenout, jelikož není spravedlivé, když by lidé, kteří se chovali zodpovědně a nechali se očkovat, měli ze svých daní doplácet na ty, kteří se očkovat nenechali.

Ani euro neočkovaným. Německo velmi přitvrdilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Agentura Reuters upozorňuje, že německá vláda končící kancléřky Angely otáčí covidovým kormidlem a přichází s dalším nástrojem, jak občany přimět, aby se nechali očkovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce

10:18 Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce

V některých městech ceny nájmů v poslední době drasticky vystřelily a zejména v Brně nájemníci nevěř…