Anno Šabatová, konej! Kauza ,,Lidl bez křížů" nabrala nový spád

05.09.2017 11:12

Aktivista a veterán, co vystrkoval holý zadek na konvoj amerických vojáků, Martin Zapletal vyzval kvůli tomu, co se dělo v neděli 3. 9. v olomoucké prodejně řetězce Lidl, ombudsmanku Annu Šabatovou, aby konala. Zapletal se totiž cítí být „diskriminován“ a „ponížen“ chováním obsluhy, která jej z prostoru před prodejnou opakovaně vykazovala a volala na něj i městskou policii. Do dvou prodejen Lidlu v Olomouci se Zapletal v neděli vypravil nakupovat v převleku za pravoslavného mnicha a s mohutným dřevěným křížem v ruce.

Anno Šabatová, konej! Kauza ,,Lidl bez křížů" nabrala nový spád
Foto: Reprofoto, Facebook
Popisek: Aktivista Martin Zapletal (vlevo) před olomouckou prodejnou Lidlu s křížem v ruce

„Žádám ombudsmanku Šabatovou, neziskovky, sluníčkáře i měsíčkáře a jiné obdobné parazity a zastánce lidských práv, aby bránili NAŠE práva. Práva těch, kteří dne 3. 9. 2017 postávali před sámoškama LIDL v Olomouci a byli i v prodejnách mrknout, cože tam mají,“ zahajuje svou výzvu Martin Zapletal.

„Byli jsme dvěma vedoucími pracovníky vykázání z prostoru před sámoškou, a to z důvodu, že děsíme zákazníky pro svůj zjev,“ dodává. „Mělo se údajně jednat o oděv a o naše nehrozící a nenásilné pohyby našich rukou; a také proto, že jsme měli v rukou kříže,“ upřesňuje.

Vedoucí pracovnice Lidlu podle Zapletala před prodejnou v olomoucké Lazecké ulici aktivistům sdělila, že pokud neodejdou, tak zavolá městskou policii. Zapletal následně vedoucí upozornil, že se dopouští „diskriminačního jednání“. Ta podle něj „nepochopila“ a následně skutečně strážníky zavolala.  

„Nikomu jsme nic nenabízeli ani nenutili... lidi jsme neoslovovali, oslovovali nás sami,“ píše na Facebooku Zapletal. Zároveň i vyvrací dřívější informace, že měl v Lidlu na zboží z řeckého týdne doplňovat chybějící křížky. „Žádné zboží jsme nedoplňovali křížky, i když by to zajisté bylo velice žádoucí,“ upřesnil Zapletal.

Oznámení na něj a jeho společnici bylo podle Zapletala „účelové a nepravdivé“. Tím prý došlo k „poškození jejich práv“. „Došlo i k újmě a stejně tak i tím, že nás vykazovali. To obsáhleji nehovořím o tom, jak jsme se cítili poníženi, když jsme byli neustále sledování ostrahou sámošky,“ píše Zapletal. „Cítili jsme se diskriminováni! A vy na tu diskriminaci jste přeci odborníci!!! Tak konejte svoji povinnost,“ výzývá  Zapletal adresáty své výzvy, tedy ombudsmanku Šabatovou a neziskové organizace mající v popisu své práce ochranu lidských práv. Zapletal ale vyzývá i řetězec Lidl. „Vyzývám LIDL, aby upustil od svého jednání...  a stejně tak, aby se nesnažil dělat z lidí hlupáky tím, že jim podsouvá ubohé a nepravdivé výmluvy a omluvy s tím, že má za to, že jim to lidi chroupnou,“ upřesňuje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…