Arcibiskup Graubner: Nevolte spasitele s jednoduchými řešeními

15.09.2022 8:27 | Zprávy
autor: MaA

S blížícími se komunálními volbami roste počet různých doporučení od různých stran či sdružení. Ty nás často nabádají, koho volit, případně proč. Tradičně se svým prohlášením přišla i církev. Arcibiskup pražský Jan Graubner se zdržel konkrétních doporučení a nabádal spíše k uváženosti a moudrosti voličů i jejich volených zástupců.

Arcibiskup Graubner: Nevolte spasitele s jednoduchými řešeními
Foto: Filip Kotek
Popisek: Arcibiskup Graubner na Velehradě

Arcibiskup pražský a předseda České biskupské konference Mons. Jan Graubner se obrátil na věřící s prohlášením, ve kterém na úvod zmiňuje složitou dobu, poznamenanou následky pandemie, válkou na Ukrajině a neradostnou ekonomickou situací.

Akcentuje také sílící sociální napětí ve společnosti.

Dále arcibiskup zmiňuje že není úlohou církve, aby doporučovala koho volit a koho ne. Apeluje ale na to, aby voliči zvážili, kdo se v minulosti již osvědčil a kdo nepřinášel jednoduchá řešení a nestavěl se do role spasitele.

Pro ty, co kandidují vyprosil moudrost a sílu měnit slova v činy. My ostatní bychom měli mít podle Jana Graubnera na zřeteli obecné dobro, případně se modlit za ty, kteří přijmou politickou zodpovědnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jak jste se dostal k utajovaným informacím?

Proč to nechcete prozradit? Nebo o ničem nevíte a zase jste lhal? A budete žádat o vyšší prověrku? Myslíte, že máte šanci ji vůbec dostat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tahle země nepatří veřejnoprávním médiím. Okamura neustoupí ani o centimetr

20:47 Tahle země nepatří veřejnoprávním médiím. Okamura neustoupí ani o centimetr

K návrhu nového zákona o médiích veřejné služby a jejich financování se Tomio Okamura vyjádřil v roz…