Ať jde! Nad Vildumetzovou se stahují mračna

08.09.2022 13:22 | Zprávy
autor: mp

Mračková Vildumetzová musí skončit! Vládní strany se pustily do místopředsedkyně Sněmovny z řad hnutí ANO, která na své svatbě uvítala jednoho z obviněných v kauze Dozimetr - konkrétně podnikatele Zakaríu Nemraha. Poslankyně STAN Barbora Urbanová připomínala, že kvůli kauze Dozimetr opozice iniciovala mnohahodinové debaty ve Sněmovně a hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS).

Ať jde! Nad Vildumetzovou se stahují mračna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Mračková Vildumetzová

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a s ním i jeho straničtí kolegové požadují, aby Vít Rakušan (STAN) skončil na postu ministra vnitra, protože hnutí STAN se ocitlo ve spojitosti s korupční kauzou Dozimetr. Z vlády odešel Petr Gazdík, když vyšlo najevo, že se na dovolené setkal s lobbistou Michalem Redlem. Ten je hlavní tváří celé korupční kauzy.

Jenže se ukázalo, že kontakty s obviněnými v kauze Dozimetr udržovala i poslankyně ANO a místopředsedkyně Sněmovny Jana Mračková Vildumetzová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…