BIS: Energetika v ČR zajímá stále mnoho špionů z Ruska a Číny

07.11.2013 11:06 | Zprávy

Ve středu zájmu Bezpečnostní informační služby bylo loni mimo jiné trvalé posilování vlivu špionů z Ruska a Číny v Česku. Jako v předchozích letech se zajímali o energetiku a ekonomické zpravodajství. BIS to uvádí ve výroční zprávě, kterou dnes zveřejnila na svém webu.

BIS: Energetika v ČR zajímá stále mnoho špionů z Ruska a Číny
Foto: aros.cz
Popisek: Pole řepky olejné

"Z pohledu bezpečnostních zájmů České republiky lze označit počty ruských zpravodajských důstojníků v řadách ruské diplomatické mise (či ruských cestujících zpravodajských důstojníků, tzv. turistů) v ČR za velmi vysoké," píše se ve zprávě.

Rusové jsou podle ní navíc schopní případné "personální potíže" řešit velmi rychle díky volnému pohybu v schengenském prostoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

20:02 Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

Plzeň se dnes stala dějištěm dvou předvolebních akcí – setkání koalice SPOLU s premiérem Petrem Fial…