Babiš: „To uvidíte, co teď bude, jak to máme vymyšlené,“ řekl nám Chovanec

09.05.2017 9:07 | Zprávy
autor: vef

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) chce mít jasné záruky toho, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude respektovat návrh jeho hnutí na nového šéfa státní kasy. Řekl to v rozhovoru pro Novinky.cz, kde mimo jiné uvedl i to, že Sobotkovi už nevěří ani pozdrav. Navíc jej označil za korupčníka.

Babiš: „To uvidíte, co teď bude, jak to máme vymyšlené,“ řekl nám Chovanec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„Dobrovolně neodejdu,“ sdělil však také Babiš. Premiér se podle něj chová velice nekorektně. Jde prý o cílenou hru, která jej má dostat z politiky. „Není důvod mě odvolávat. Musím se zeptat, zda máme stále koaliční smlouvu, nebo nemáme. V ní se jasně píše, za jakých podmínek premiér odvolává koaliční ministry. Než řeknu jasné stanovisko, chci od premiéra vědět, zda koaliční smlouva platí, nebo je – jak říká předseda Bělobrádek – v kómatu. Musíme vědět, zda nás chtějí z resortů odstranit, aby je ovládli,“ podotkl. Podle něj zřejmě ne nadarmo ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) říkal ministru životního prostředí Richardu Brabcovi (ANO): „To uvidíte, co teď bude, jak to máme vymyšlené.“

Nelegální nahrávky, které jsou z minulého roku, jsou podle něj zpravodajskou hrou, vrtěti psem, aby se překryly maléry přítele pana premiéra Březiny na ministerstvu školství. „Odstoupit by měl pan premiér kvůli tomu, co se děje v resortu školství, který patří sociální demokracii,“ řekl jasně Babiš. 

Své řekl také k premiérovým slovům, že Ministerstvo financí zůstane i po jeho odchodu hnutí ANO; dle Sobotkových podmínek však musí jít o odborníka a člověka, jenž není spjat s Agrofertem. „Chceme jasné garance, že člověka, kterého případně navrhneme, bude premiér respektovat,“ tvrdí Babiš. Dle svých slov mu však nevěří ani pozdrav. „Celý jeho politický život provázejí podvody. I do politiky vstoupil podvodem,“ dodal. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…