Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...

29.09.2020 10:30

Včerejší noc přinesla pobavení a pohled do zákulisí politiků. Při debatě na TV Nova měli všichni předsedové roušky a respirátory nasazené. Pak nastala pauza a až na jednoho je všichni sundali. Ale kamera pořád jela. A internet už se baví.

Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...
Foto: Repro TV Nova
Popisek: Předsedové parlamentních stran o pauze na TV Nova
reklama

Včerejší předvolební debata přinesla překvapení, když Andrej Babiš i Jan Hamáček podpořili vyhlášení nouzového stavu, které avizoval ministr zdravotnictví Prymula. A to bez vědomosti, co ministr plánuje omezit či zakázat.

Anketa

Má vláda na žádost Prymuly vyhlásit nouzový stav?

61%
39%
hlasovalo: 12283 lidí
Ovšem tato noc přinesla také pobavení. Dokud předsedové nejsilnějších stran debatovali, byli posazeni na předpisovou vzdálenost dva metry a měli roušky či respirátory. Po přibližně třičtvrtěhodině ovšem nastala v debatě přestávka. A všichni až na Ivana Bartoše sundali roušky, aby se napili nebo aby je mohly maskérky dolíčit. A už nenasadili.

Pauza trvala přibližně 8 minut. Předsedové ODS a ČSSD Petr Fiala a Jan Hamáček se dali do družné řeči s moderátorem Reyem Korantengem, do které se pak přidal i předseda Pirátů Bartoš. Premiér Andrej Babiš po celou dobu, co se Fiala, Bartoš, Hamáček a Koranteng bavili, seděl na své židli a zřejmě si studoval své materiály. O čem se předsedové bavili není jasné, záznam je pouze obrazový. Zda si byli předsedové vědomi toho, že je kamery snímají i o pauze, taktéž není známo.

Nicméně bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch velice často zdůrazňoval tzv. pravidlo 3R, tedy ruce, roušky, rozestupy. Jak moc si předsedové myli ruce nevíme, ovšem podle záznamu je jasně vidět, že rozestupy dodržel jenom Andrej Babiš, a to tím, že se nepohnul z místa. Roušku, popř. respirátor dodržel jenom Ivan Bartoš. A Fiala s Hamáčkem a Korantengem nedodrželi ani jedno. Ke konci si předsedové postupně roušky a respirátory nasadili a vrátili se na svá místa, takže mohla začít debata o penězích a daních. Dodejme důležitý detail, že na začátku přítomné moderátor informoval, že roušky/respirátory nejsou povinné, pokud budou určitá bezpečnostní pravidla, jako rozestupy.

Pauze v debatě:

Lidová tvořivost už na debatě zapracovala a dvojí metr, kdy při přímém přenosu předsedové pečlivě dodržují pravidla, ale při pauze se baví normálně bez nich, nezůstala bez odezvy. Od základního „najdi tři rozdíly“ až po komiks.

K „nezodpovědným“ politikům už se vyjádřil předseda stomatologické komory Roman Šmucler: „Tyhle fotky mě jako člověka, který to schytává za ‚boj proti rouškám‘, docela potěšily. Politici jim nevěří, berou to jako manévr. Já je nosím v práci, nosil jsem je při nachlazení (profi) a doporučuji respirátory. Ale nejde za roušky schovat, že maximálně oploští křivku, životy se zachraňují v nemocnicích.“

Sundané roušky a respirátory krátce komentoval i předseda Pirátů Bartoš, který jako jediný svůj nesundal. Řekl, že nechápe, proč si je ostatní sundávali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

11:45 Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit p…