Babiš dnes v Praze pořádá summit ministrů financí šesti zemí EU

02.10.2014 6:42

V Praze se dnes uskuteční schůzka ministrů financí Německa, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a České republiky. Setkání pořádá ministr financí Andrej Babiš. Hlavními tématy jednání budou daně, boj proti daňovým únikům, výměna informací v daňové oblasti a možnosti vzájemné spolupráce. Schůzka se koná v rámci návštěvy německého ministra financí Wolfganga Schäubleho v Česku.

Babiš dnes v Praze pořádá summit ministrů financí šesti zemí EU
Foto: Radim Panenka
Popisek: Andrej Babiš v Paříži

Babiš už dříve uvedl, že by chtěl jednat o možnosti plošného zavedení takzvaného režimu přenesení daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty v celé EU. Tento návrh Babiš přednesl již v červnu na jednání se svými kolegy ze zemí EU. Chtěl, aby si Unie systém po určitou dobu vyzkoušela u veškerého zboží a služeb. Evropská komise ovšem návrh odmítla.

U přenesené daňové povinnosti, známé jako reverse charge, by výši DPH doplnil a přiznal odběratel, zatímco při standardním prodeji přiznává DPH prodejce. Má to bránit podvodům. Opatření se netýká koncových drobných spotřebitelů, ale je to opatření na úrovni plátců DPH, tedy firem a podnikatelů.

Dalšími tématy rozhovorů bude současný vývoj v EU se zaměřením na investice a strukturální reformy s cílem podpory hospodářského růstu a zaměstnanosti. Ministři by měli hovořit i o zdanění, provozování a regulaci loterií, především internetových her, sankcích EU proti Rusku nebo zkušenostech z auditu fondů EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

18:49 VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

Blíží se zlatý hřeb večera, volal na Václavském náměstí první místopředseda SPD Radim Fiala, když na…