Suma 24,5 miliardy korun je podle Rakušanové tzv. čistá pozice, tedy rozdíl mezi penězi, které český stát do evropské pokladny odvedl a sumou, kterou obdržel. „Za loňský rok to bylo skoro 50 miliard korun. A vezmeme-li to od začátku členství ČR v unii v roce 2004, dostala Česká republika od Evropské unie doposud 765,7 miliardy korun. Což je zhruba polovina státního rozpočtu na letošní rok,“ poznamenala komentátorka a vzpomněla, co vše se z evropských peněz financovalo.
„Že se z nich za těch 15 let našeho členství v unii nedokončila ani jedna ze dvou rozestavěných dálnic z Prahy do Českých Budějovic, ale zato se nezřídka investovalo do golfových hřišť, Čapích hnízd a nových technologií pro podniky včetně Babišova Agrofertu, je jen a výhradně naše věc,“ dodala a popsala proces, že o použití evropských fondů se rozhoduje na zdejších ministerstvech.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Odposlechy
Jestli jsou odposlechy maďarského ministra zahraničí pravdivé, je to opravdu děsivé, ale není stejně tak děsivé, že jsou politici odposloucháváni. A kým vlastně a kdo to zveřejnil?
Další články z rubriky
21:50 Holec udeřil: Pavla pustit leda tak do Lán na buřty, ne na summit
Komentátor Petr Holec ostře kritizuje prezidenta Petra Pavla a jeho spor s vládou ohledně účasti na …
- 11:42 „Zrůdné.“ Odveta za pořad ČT, v němž všichni nadávali Jaklovi
- 9:15 Braňte se ČEZu. Energetik Beran dává návod lidem i obcím
- 8:11 Veleba: Horší vývoj, než se čekalo. Vládo, konej a nenech si házet klacky pod nohy
- 20:47 Zeman a Rajchl vystoupí na debatě kvůli sjezdu sudetských Němců
- 18:05 Ukrajinský nacionalismus je v pořádku, maďarský je fuj fuj. Zbořil dodává, co chybí



