Babiš nezvládá řídit státní firmy, tvrdí Piráti. Pokud nezjedná nápravu, chystají žaloby

28.07.2015 15:41 | Zprávy

Další vrásky na čele patrně způsobí ministru financí Andreji Babišovi Piráti. Napsali mu dopis, ze kterého mít radost nebude. Upozorňují v něm, že státní firmy pod jeho vedením vůbec nevyřizují žádosti o informace, ačkoliv tuto jejich povinnost už před 6 lety deklaroval Nejvyšší správní soud v rozsudku s firmou ČEZ. Konkrétně jim jde o pražské Kongresové centrum.

Babiš nezvládá řídit státní firmy, tvrdí Piráti. Pokud nezjedná nápravu, chystají žaloby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Michálek

„Kongresové centrum Praha, kde Ministerstvo financí nedávno koupilo většinový podíl od hlavního města Prahy, ani ministerstvem ovládaný ČEZ, se necítí, že by měly povinnost říkat lidem informace o své činnosti, o které podle zákona požádají," píší Piráti v tiskové zprávě zaslané ParlamentnímListům.cz.

Praha drží 45 % podíl v Kongresovém centru, ale většinový (55 %) patří Ministerstvu financí v čele s Andrejem Babišem. „Firma musí dodržovat zákon o přístupu k informacím, ale ve skutečnosti neposkytuje informace ani občanům, ani nám zastupitelům hlavního města Prahy. Primátorka Krnáčová to odmítá řešit a odkazuje nás na to, ať se s Kongresovým centrem soudíme, ačkoliv spolu s Babišem obsazují představenstvo Kongresového centra," stěžuji si Piráti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …