Babiš po obědě se Zemanem: Dvojitá brada, Írán i miliardy solárníkům

05.01.2020 17:37

Předseda vlády Andrej Babiš prozradil novinářům, jak probíhal novoroční oběd s prezidentem Zemanem. Miloš Zeman prý přibral šest kilo a je pyšný, že zase má dvě brady. Došlo však i na důležitá témata. Prezident a premiér se spolu bavili např. o rostoucím napětí mezi USA a Íránem a shodli se na tom, že by tady mohla hrát EU větší roli, než hraje dnes.

Babiš po obědě se Zemanem: Dvojitá brada, Írán i miliardy solárníkům
Foto: Repro ČRo
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

„Takže mám něco říct?“ zahájil trochu netradičně Babiš svou promluvu k novinářům před kamerami ČT.  

„Takže dobrý den, dámy a pánové, my jsme absolvovali velice příjemný rodinný oběd a bavili jsme se spolu jako rodiny. Pan prezident je ve skvělé formě, přibral šest kilo, je pyšný, že se mu vrátila dvojitá brada, lépe chodí. My jsme se bavili o našich dětech, jak studují,“ prozradil Babiš.

Prezident se podle Babiše bavil se všemi, i s jeho dětmi.

„Já jsem samozřejmě s panem prezidentem probíral i zahraniční věci. Shodli jsme se v tom, že Evropa by měla vyzvat Spojené státy i Írán, aby ta situace neeskalovala, a že bychom se měli více angažovat jako Evropané, samozřejmě situace v Libyi je, dá se říct, složitá, takže v tomhle směru bychom se měli snažit být aktivní a zapojit se do této situace,“ pokračoval premiér.

Hájil také podobu rozpočtu, média, která ho kritizují, prý zapomínají na „jeden z největších tunelů naší samostatné republiky“, konstatoval předseda vlády. „Platíme 47 miliard na obnovitelné zdroje a z toho 30 miliard na soláry. Pokud bychom neměli toto dědictví, tak bychom byli v přebytku,“ upozornil.

Po ministryni financí bude žádat, aby se soustředila na zlepšení čerpání peněz z EU. Kromě toho hodlá pokračovat v pumpování peněz do ekonomiky, ve zvyšování důchodů a tak podobně. „Měli bychom si vážit toho, že žijeme ve skvělém prostředí ve srovnání se zbytkem Evropy i světa,“ zdůraznil předseda vlády.

Než se s novináři rozloučil, práskl na sebe, že zapomněl na narozeniny Kateřiny Zemanové a nepřinesl jí dárek. „Možná je to opomenutí moje, možná protokolu,“ poznamenal Babiš s tím, že až na společném obědě se dozvěděl, že se prezidentova dcera Kateřina narodila 1. ledna.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Božena“ Geislerová je troska, padlo překvapivě. Vzbudil se Rejžek. Ale nebude rád

11:22 „Božena“ Geislerová je troska, padlo překvapivě. Vzbudil se Rejžek. Ale nebude rád

V neděli se poprvé publiku ČT představila herečka Aňa Geislerová jako spisovatelka Božena Němcová. J…