Babiš řekl, že KSČM měli zakázat, a tohle mu vzkázal rozzlobený komunista Skála. A naložil i vedení komunistů

07.09.2018 10:08

Známý člen KSČM a bývalý místopředseda strany Josef Skála se rozzlobil na premiéra Andreje Babiše, který v Berlíně řekl, že KSČM „měli zakázat“.

Babiš řekl, že KSČM měli zakázat, a tohle mu vzkázal rozzlobený komunista Skála. A naložil i vedení komunistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Skála
reklama

„KSČM měli zakázat,“ řekl tam Babiš na kamery. „Komunisti, KSČM nemá na naši vládu žádný vliv.“ „Jestli komunisty někdo oslabil, pak to bylo právě ANO.“

Mlčení bývá podle Skály i vrcholem moudrosti. Jindy však známkou bezradnosti. „To trapné ticho je načase prolomit,“ napsal.    

Estébák demokrat Šmíd

Připomněl falešně zabitého studenta Šmída a zapojení StB do listopadu 1989. „V původním scénáři byl i student, zabitý doopravdy. Šarže, která tu intriku měla spáchat, se postavila na zadní. Růžička alias Šmíd byl až ‚nouzovým řešením‘. Vyklubala se z něj šarže, zdravá jako řepa. Tak civilizovaně tu moc neodevzdal ještě nikdo. ‚Zákaz komunistů‘ by si dal vlastní gól. ‚Pravdolásce‘ by serval i ‚demokratické‘ monstrance. Co by si počala loupež tisíciletí, přijít i o ně už tehdy?“ píše Skála.

Napsal, čím by si pomohli zákazem, když řada „korouhviček“ z KSČ přeběhla na stranu nového režimu a začala „privatizovat“.      

Pivní tácek, jímž si panstvo podkládá vrtkavý stůl  

Anketa

Věříte Andreji Babišovi, když říká, že nepřipustí příchod ani jednoho nelegálního migranta do ČR?

57%
hlasovalo: 15245 lidí
„´Vliv KSČM na vládu´? Tu mrákotu boří nahlas i premiér. Pro řady levice, co v politice není na kšeft, je to dar z nebes. Rána z milosti všem vytáčkám, bulíkujícím ji načančaným opakem. A tím pádnější důvod se ptát, k čemu je ‚toleranční patent‘? A kočkopes ‚programového průniku‘?“ zpochybňuje Skála to, co vedení KSČM dohodlo s Babišem, když i Babiš říká, že KSČM nemá žádný vliv. 

„Teď se premiér honosí, že skutečnou levici dusí hlavně ANO. Má na to opravdu samo? Anebo záleží hlavně na těch, koho chce udusit? Smíří se s rolí ‚pivního tácku, jímž si panstvo podkládá vrtkavý stůl‘ – řečeno s jedním vtipálkem už po našem dubnovém sjezdu? Vyvodí závěry aspoň z nápovědy, kterou jí nabízí premiér? Nechce-li levice spáchat harakiri, nic jiného jí nezbývá. Teprve pak politika nebude ‚o nás bez nás‘. Až pak vyrazí naproti i většině, s níž se poměry nemazlí. Tím víc se dočká i aspoň části toho, nač ji vábí předvolební koblihy. Tím snáz to prosadí ten, kdo s nimi vandruje po náměstích,“ upozorňuje Skála.            

„Jde o trochu nabubřelou a blížícími se volbami vychloubačnou rétoriku, která nemá žádný vliv na práci KSČM a autorovi spíše škodí, než pomáhá, ale to je jeho věc,“ vyjádřil se ke slovům Babiše předseda KSČM Vojtěch Filip.

Fotogalerie: - S Angelou v Berlíně

Andrej Babiš hovoří s Angelou Merkelovou v Berlíně
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…