Babiš se svými hysterickými výlevy znedůvěryhodňuje, ulevil si v ČT lidovec

15.06.2016 17:11

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes podepsal kritizovanou reorganizaci policie, s čímž nesouhlasil Andrej Babiš, který vyhrožoval vypovězením koaliční smlouvy. Co to přesně znamená a jaké by to mohlo mít následky, o tom na ČT24 mluvili místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek a právník Jan Wintr.

Babiš se svými hysterickými výlevy znedůvěryhodňuje, ulevil si v ČT lidovec
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

„My jsme říkali, že by bylo dobré odložit podpis, zapracovat připomínky státních zástupců, případně vést odbornou diskusi,“ řekl Bartošek s tím, že lidovci upozorňovali na to, že Policie ČR vždy byla v kompetenci ministerstva vnitra a že je třeba k tomu přistupovat s čistou hlavou.

„Je třeba si uvědomit, že plnou politickou zodpovědnost za podepsání a dohady na sebe bere ministerstvo vnitra,“ řekl Bartošek. Vyjádřil také názor, že je nutné, aby se dodrželo vše, co zaznělo, tedy že se nebude zasahovat do probíhajících vyšetřování a zaměstnanci obou útvarů budou mít garantována pracovní místa.

Situace se však bude podle Bartoška řešit na koaliční radě, aby došlo k jejímu úplnému vysvětlení. „Je zcela nestandardní, pokud někdo řekne, že smlouvy neplatí, já si budu dělat, co chci, ale ta ministerstva si necháme,“ poznamenal místopředseda lidovců. Jak to však dopadne, to nedokáže říct předem. Babiš se ale podle něj svými „hysterickými výlevy“ znedůvěryhodňuje.

Bartošek zdůraznil, že je nutné si uvědomit, zda mluví Andrej Babiš sám za sebe, či za celé ANO, jelikož názory členů hnutí se v mnohém liší.

„Jestliže se z pohledu politiky vstupuje do policie, tak naposledy jsme to zažili v našem národě v roce 1948,“ řekl Bartošek s tím, že neví, co Chovanec myslí tím, že nechce, aby se s policií hrála nějaká politická hra.  

Podle právníka Jana Wintra by vypovězením koaliční smlouvy ze strany Andreje Babiše nedošlo ke konci vlády. Ta by totiž musela buď podat demisi, či jí musí být vyslovena nedůvěra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doktor Macek: Matka Pavla Rychetského pracovala pro Gottwalda. A jeho otec...

12:04 Doktor Macek: Matka Pavla Rychetského pracovala pro Gottwalda. A jeho otec...

Předseda Ústavního soudu ČR minulý týden v rozhovoru pro Hospodářské noviny varoval pře možným zhoub…