Babiš už možná našel svého náměstka. Auditora, co odhalil šmeliny na severu

19.01.2014 14:58

Prvním náměstkem předpokládaného ministra financí Andreje Babiše by se možná mohl stát auditor Lukáš Wagenknecht, jenž odhalil miliardové otazníky v Regionálním operačním programu Severozápad. Tuto možnost však zatím ani sám Lukáš Wagenknecht, ani Andrej Babiš nepotvrdili.

Babiš už možná našel svého náměstka. Auditora, co odhalil šmeliny na severu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

„Nemluvím o postu. Ale na ministerstvo ho přivedu, je jedním z mých poradců na finance,“ sdělil Andrej Babiš serveru Česká justice. „Já chápu, že se na takové věci ptáte, ale zatím řešíme úplně jiné věci než personální otázky,“ odpověděl Lukáš Wagenknecht s dodatkem, že již působí v radě hospodářských poradců zaměřujících se na veřejnou správu, státní službu, řízení a audity. Zprávu o tom přinesl internetový deník Týden.

Andrej Babiš již dříve naznačoval, že interní audity na ministerstvu patří mezi jeho priority. „Nejde jen o evropské peníze, ale o veřejné rozpočty vůbec. Ty tady pořádně nekontroluje nikdo,“ konstatoval předseda hnutí ANO.

Sám auditor Wagenknecht má již zkušenosti ze státní správy. Jak připomíná deník, svou praxi zahájil na Ministerstvu vnitra, dále byl vedoucím útvaru Interní audit na Regionální radě regionu soudržnosti Střední Čechy. V letech 2009-2013 stál v čele Českého institutu interních auditorů coby jeho viceprezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…