Babiš věří, že prosadí Teličku. Přednost by dal ale Roithové před Mertlíkem

27.05.2014 22:57 | Zprávy
autor: pan, čtk

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš věří, že jeho hnutí ve vládní koalici prosadí jako kandidáta na eurokomisaře za ČR Pavla Teličku. Pokud by ale musel volit mezi Pavlem Mertlíkem navrhovaným ČSSD a končící lidoveckou europoslankyní Zuzanou Roithovou, podpoří Roithovou. Řekl to v novém pořadu na Aktuálně.cz, který připravili Martin Veselovský a Daniela Drtinová.

Babiš věří, že prosadí Teličku. Přednost by dal ale Roithové před Mertlíkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s novináři v patách

Sociální demokraté by na postu eurokomisaře rádi viděli exministra financí Mertlíka, hnutí ANO navrhuje lídra své kandidátky do eurovoleb a někdejšího člena Evropské komise Teličku. Třetí koaliční strana KDU-ČSL podporuje Roithovou. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek ale zdůraznil, že politička se ještě nerozhodla. Kandidáta na eurokomisaře, který nahradí nynějšího zástupce Česka v Evropské komisi Štefana Fülleho, nominuje vláda.

"Paní Roithová není špatný kandidát, má zkušenosti, je to milá dáma," uvedl Andrej Babiš, podle něj ale eurokomisař občas potřebuje "ostřejší lokty". Na otázku, jestli by pro něj byl jako eurokomisař přijatelnější Mertlík, nebo Roithová, uvedl, že "určitě paní Roithová".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Řekněte to Pavlovi.“ Ševčík setřel prezidenta

13:09 „Řekněte to Pavlovi.“ Ševčík setřel prezidenta

Po ubrání testosteronu volala poslankyně Věra Kovářová (STAN) ve vyhrocené diskusi, v níž Miroslav Š…