Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

21.10.2020 12:40 | Zprávy
autor: vef

V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z posledních týdnů totiž podle vlády zatím nefungují. Premiér Andrej Babiš (ANO) se omluvil, že lidem znepříjemní život.

Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů
Foto: Screen FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš promlouvá k občanům

„Naše vláda přistoupila k dalším zásadním opatřením v boji s pandemií covid-19, a to vzhledem k situaci a dramatickému nárůstu pandemie,“ zahájil tiskovou konferenci Andrej Babiš (ANO). Dosavadní opatření podle něj nezploštila křivku a nefungují tak, jak by se očekávalo. Podle něj se nyní vláda snaží zabránit kolapsu zdravotnictví. 

Vláda se tak rozhodla omezit pohyb a kontakty s dalšími lidmi na nezbytně nutnou dobu. „Samozřejmě s výjimkou cest do práce, nezbytných cest za rodinou, nákupu základního sortimentu, nutné pomoci blízkým a cest k lékaři,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Pohyb v přírodě je možný do dvou osob.

„Vláda doporučuje zaměstnavatelům podporovat práci z domova, omezit výkon prací, které nejsou nezbytné pro jejich činnost, a omezit přímý kontakt se zákazníky,“ uvedl také Prymula, podle nějž jsou nová opatření nezbytná kvůli tomu, že se nepodařilo snížit reprodukční číslo. Opatření se podle něj budou rozvolňovat až ve chvíli, kdy reprodukční číslo klesne pod 0,8 a ubyde vážných případů. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Dobrý den.

Kritika, co kdyby jste použil při vyjadřování, jiná slova. ČJ jich má v zásobě více a nedají se zneužít.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsilnější ochrana na světě, slibovala Leyenová. Unijní aplikaci prý prolomili během pár minut

22:07 Nejsilnější ochrana na světě, slibovala Leyenová. Unijní aplikaci prý prolomili během pár minut

Pod záminkou ochrany dětí nasazuje Evropská komise aplikaci, která má hlídat věk uživatelů. Podle kr…