Babišovi se nelíbí Zemanova cesta do Moskvy: Není to dobré, měl by si to rozmyslet

07.04.2015 22:25

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš nepovažuje plánovanou cestu prezidenta do Moskvy při příležitosti uctění památky padlých vojáků Rudé armády ve druhé světové válce za „dobrou“. Zeman si měl podle jeho slov k návštěvě Moskvy vybrat jinou příležitost.

Babišovi se nelíbí Zemanova cesta do Moskvy: Není to dobré, měl by si to rozmyslet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš se občerstvuje neperlivou vodou

Ve středu bude o Zemanově cestě do Ruska a jejím schválení jednat vláda. Andrej Babiš po úterním jednání sněmovny novinářům řekl, že by považoval za nejlepší, kdyby si prezident návštěvu Moskvy rozmyslel. „Pokud chtěl vzdát hold ruským vojákům, měl si vybrat jinou příležitost,“ uvedl ministr.

Zda zvedne ruku pro schválení prezidentovy cesty, Babiš zatím neví. „Nevím, jak ten bod bude vypadat. Jsem překvapen, že prezidentovi, který je volen občany a má svůj vlastní rozpočet, vláda schvaluje každou cestu. Myslím, že máme svérázného prezidenta, který si udělá, co chce, bez ohledu na to, jak budeme hlasovat. Ale myslím, že ta cesta není dobrá,“ uvedl pro portál iDnes.cz.

Andrej Babiš krátce okomentoval i roztržku mezi Zemanem a americkým velvyslancem v ČR Andrew Schapirem. O něm prezident v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že si „zavřel dveře na Hrad“. Reagoval tak na předchozí slova velvyslance v ČT, kde označil cestu Zemana do Moskvy jako pravděpodobně jediného předního politika státu EU za „prekérní“. „Pan prezident určitě neměl říkat, že zavřel dveře velvyslanci Spojených států. Shodou okolností jedu v pondělí na týden na služební cestu do Spojených států. Mám jednání v New Yorku, Washingtonu a v Silicon Valley. Samozřejmě ta situace není příjemná. Ta cesta, pokud ji pan prezident uskuteční, jen zbytečně vyvolá negativní emoce v našich médiích a ve světě. Nejlepší by bylo, kdyby si to pan prezident rozmyslel. Vztahy s velvyslanci asi těžko můžeme hodnotit tak, jak on se vyjádřil,“ uvedl Babiš.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…