Babišovi se nelíbí Zemanova cesta do Moskvy: Není to dobré, měl by si to rozmyslet

07.04.2015 22:25

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš nepovažuje plánovanou cestu prezidenta do Moskvy při příležitosti uctění památky padlých vojáků Rudé armády ve druhé světové válce za „dobrou“. Zeman si měl podle jeho slov k návštěvě Moskvy vybrat jinou příležitost.

Babišovi se nelíbí Zemanova cesta do Moskvy: Není to dobré, měl by si to rozmyslet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš se občerstvuje neperlivou vodou

Ve středu bude o Zemanově cestě do Ruska a jejím schválení jednat vláda. Andrej Babiš po úterním jednání sněmovny novinářům řekl, že by považoval za nejlepší, kdyby si prezident návštěvu Moskvy rozmyslel. „Pokud chtěl vzdát hold ruským vojákům, měl si vybrat jinou příležitost,“ uvedl ministr.

Zda zvedne ruku pro schválení prezidentovy cesty, Babiš zatím neví. „Nevím, jak ten bod bude vypadat. Jsem překvapen, že prezidentovi, který je volen občany a má svůj vlastní rozpočet, vláda schvaluje každou cestu. Myslím, že máme svérázného prezidenta, který si udělá, co chce, bez ohledu na to, jak budeme hlasovat. Ale myslím, že ta cesta není dobrá,“ uvedl pro portál iDnes.cz.

Andrej Babiš krátce okomentoval i roztržku mezi Zemanem a americkým velvyslancem v ČR Andrew Schapirem. O něm prezident v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že si „zavřel dveře na Hrad“. Reagoval tak na předchozí slova velvyslance v ČT, kde označil cestu Zemana do Moskvy jako pravděpodobně jediného předního politika státu EU za „prekérní“. „Pan prezident určitě neměl říkat, že zavřel dveře velvyslanci Spojených států. Shodou okolností jedu v pondělí na týden na služební cestu do Spojených států. Mám jednání v New Yorku, Washingtonu a v Silicon Valley. Samozřejmě ta situace není příjemná. Ta cesta, pokud ji pan prezident uskuteční, jen zbytečně vyvolá negativní emoce v našich médiích a ve světě. Nejlepší by bylo, kdyby si to pan prezident rozmyslel. Vztahy s velvyslanci asi těžko můžeme hodnotit tak, jak on se vyjádřil,“ uvedl Babiš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …