Balvín dostal k šedesátinám knihu o Národním divadle. Popřál mu i Rusnok

14.08.2013 20:57

Ministr kultury Jiří Balvín slaví kulatiny. K šedesátým narozeninám mu zahrála skupina Olympic a dorazilo mu popřát několik jeho přátel i kolegů, například premiér Jiří Rusnok.

Balvín dostal k šedesátinám knihu o Národním divadle. Popřál mu i Rusnok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Jiří Balvín

Oslava narozenin Jiřího Balvína se koná na zahrádce na Slovanském ostrově v centru Prahy. Mezi pozvanými jsou jak politické osobnosti včetně premiéra Jiřího Rusnoka či ministrů Miroslava Tomana a Marie Benešové, ale i jiné známé osobnosti, například kardiochirurg Jan Pirk nebo bývalý fotbalista Antonín Panenka.

Na oslavě střežené bodyguardy zahrála kapela Olympic. Mezi dárky ministr našel například motorovou pilu nebo knihu Čtení o Národním divadle. Ta má zřejmě připomínat jeho nedávné počínání s ředitelem divadla Janem Burianem.

Na kolik oslava vyšla, ale Balvín uvést nechtěl. "Je to má soukromá věc," řekl serveru iDnes.cz. Na stejném místě slavil loni padesáté narozeniny i exministr obrany Alexandr Vondra a bulvár tehdy spekuloval, že vše vyšlo na půl milionu korun.

Server se pak ptal společnosti, která využívá stejnou restauraci pro pořádání soukromých akcí. "V tomto termínu by měla být minimální konzumace 120 tisíc korun plus DPH," uvedl Alexander Klimeš z firmy All4event. "Minimální konzumace funguje tak, že vám na večer zamluví Žofín Garden, vy tam za jídlo a pití musíte nechat nějakou minimální částku. Provozovateli je přitom jedno, kolik tam bude hostů," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

7:51 Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

Jméno ekonomky Hany Lipovské jako nominantky vzbudilo z nějakého důvodu velký, a nikoliv pozitivní o…