Bývalý ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) zpochybnil při dnešních sněmovních interpelacích jeden ze způsobů prodeje dřeva, který využívají státní Lesy České republiky. Obvinil nynějšího ministra Mariana Jurečku (KDU-ČSL) z toho, že zprostředkoval "kšeft" zhruba za 16 milionů korun společnosti Foresta SG bez výběrového řízení. Jurečka se vůči kritice ohradil a Bendlovi řekl, že se měl o Lesy ČR více zajímat v době, když stál v čele úřadu.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Bendl dorazil na sjezd OSPZV-ASO ČR