Bezpečnostní mluvčí Bílého domu ujišťoval: Žádná mimozemská aktivita

13.02.2023 22:51 | Ze sítí
autor: nab

Za třemi sestřelenými objekty nad Severní Amerikou není mimozemská aktivita, uvedl dnes bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby. Objekty zřejmě nebyly řízené, neměly posádku a nevysílaly signály, informuje na svém webu Česká televize.

Bezpečnostní mluvčí Bílého domu ujišťoval: Žádná mimozemská aktivita
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Bílý dům

Sestřelení tří objektů je podle Kirbyho třeba oddělit od sestřelení čínského špionážního balónu 4. února. „V případě čínského balónu víme, kudy se pohyboval, kam mířil a jaký měl účel,“ řekl Kirby na pondělní tiskové konferenci. Čína má podle USA vládní program na sběr zpravodajských informací prostřednictvím vysoko letících balónů. „Jeho efekt je zatím omezený,“ zhodnotil.

Tři později sestřelené objekty nad USA a Kanadou byly podle Kirbyho menší, pohybovaly se v nižší výšce, která by mohla ohrozit komerční leteckou dopravu, a mají nejasný původ. „Mohu však vyloučit jakoukoli mimozemskou aktivitu,“ řekl Kirby a k objektům dodal: „Byly bez posádky, nebyly ovládané, pohybovaly se patrně s prouděním vzduchu a nikam nevysílaly signály.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chybí pokora.“ Kopání do Evy Filipi pirátce Demetrashvili neprošlo

9:00 „Chybí pokora.“ Kopání do Evy Filipi pirátce Demetrashvili neprošlo

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) si do svého poradního týmu vzal bývalou českou velvyslank…