Blatný použil směrem ke spoluobčanům sprosté slovo. Jestli se nepolepšíte přes Velikonoce, tak žádné otevírání nebude

31.03.2021 22:40

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) hrozí, že by v případě nezodpovědného chování občanů o Velikonocích rozhodl o uzavření škol. Kdy by v takovém případě k uzavření škol došlo, není úplně jasné, školy jsou totiž zavřené již nyní a vláda zatím nerozhodla, že by se vůbec měly otevřít. Odmítá také, aby se Pražané mohli pohybovat i za okraji hlavního města, pražští občané, kteří vyšli do parků a k Vltavě bez respirátorů, se totiž podle něj ani „neumějí chovat ve svém vlastním městě“. Hrozí nám prý „veliký průser“.

Blatný použil směrem ke spoluobčanům sprosté slovo. Jestli se nepolepšíte přes Velikonoce, tak žádné otevírání nebude
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Jan Blatný v pořadu Partie

Anketa

Přivolali byste policii na shlukující se a popíjející spoluobčany?

30%
70%
hlasovalo: 12865 lidí
Ministr varoval, že pokud se lidé nebudou o svátcích chovat zodpovědně, možná po Velikonocích opět zavře školy, které jsou zavřené i nyní. Varuje tedy, že je v případě nezodpovědnosti občanů otevře na týden a pak hned zavře.

Kdy by se školy (případně na týden) otevřely, zatím nebylo jasné, vláda totiž o jejich otevření stále nehovořila, Blatný však zmínil, že by se mohly zavřít týden po 12. dubnu, kdy by je otevřel. „Zcela otevřeně říkám, že když lidé nebudou dodržovat opatření, tak 12. dubna otevřeme školy tak maximálně na týden,“ řekl. Vláda však o 12. dubnu zatím nerozhodla.

Hrozí nám prý „veliký průser“: „Když se lidi utrhnou z řetězu o Velikonocích, tak máme veliký průser,“ zaznělo.

Vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) tak prý čeká i vzhledem k teplému počasí nelehký úkol. „Lidé chtějí jít pít, chtějí jít k řece a my jim v tom musíme zabránit,“ uvedl Blatný ve Sněmovně. Vadí mu i to, že se lidé v Praze setkávají v jejím centru, a ne na jejím okraji.

Možnost, že by pražští občané mohli za Prahu do okresů Praha-východ a Praha-západ, však smetl ze stolu, jelikož se Pražané „neumějí chovat ve svém vlastním městě“, a tak by podle ministra vyvstala situace jako v Praze i tam.

Přísná uzávěra Prahy je tak podle ministra namístě, aby byl od obyvatel Prahy, kteří si v teple sundali roušky, uchráněn zbytek republiky. „Když s tím nic neuděláme, tak tito lidé, kteří se neumějí chovat ve svém vlastním městě, pojedou do celé země a tam se budou chovat úplně stejně,“ uzavřel možnost rozvolnění ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…