Bohumínské usnesení mi vždycky přišlo jako blbost. Ale je to blbost ČSSD, ulevila si v rádiu Konečná

17.02.2017 19:55

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). „Prioritou je pro nás rozhodně dodržování mezinárodního práva,“ zmínila.

Bohumínské usnesení mi vždycky přišlo jako blbost. Ale je to blbost ČSSD, ulevila si v rádiu Konečná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná
reklama

Úvodem se Konečná vyjádřila ke slovům premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), jenž připustil, že v příští vládě by ČSSD mohla zasednout s KSČM. Bohumínské usnesení, které sociálním demokratům spolupráci s komunisty zakazuje, je podle něj přežité. Jak celou věc vnímá Konečná?

„Vnímám to pořád stejně, že je to čistě a ryze věcí sociální demokracie. Bohumínské usnesení mně vždycky přišlo jako blbost a nevím, proč to udělali. Ale byla to jejich blbost. Deklarace s kým ano a s kým ne, nemám ráda,“ uvedla Konečná.

Koalice se však podle ní domlouvají až po volbách. „Nyní se připravujeme na volební kampaň. A to s kým nebo jak budeme spolupracovat, to je až otázka po volbách,“ dodala s tím, že úkolem strany je podle ní dosáhnout co nejlepšího volebního výsledku.

Průlom ve spolupráci s komunisty podle ní udělal již předseda Andrej Babiš (ANO), když se podobně ke spolupráci s KSČM vyjádřil již v loňském roce. „Jsme relevantní politická strana v našem politickém prostoru. Mnohým komunistům se podařilo leccos prosadit, i díky tomu, že se bavíme s celým politickým spektrem. Nehledíme na to, kdo zákon předkládal,“ uvedla v této souvislosti.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Konečná pak zmínila i případné neshody s ČSSD. „Není to jenom NATO, ale je to i o církevních restitucích, kdy my navrhujeme zdanění a oni od toho ustoupili,“ řekla a poukázala i na mezinárodní dohody, kdy podle ní nikdy neměl být uznán Českou republikou stát Kosovo. „Dlouhodobě také prosazujeme zákon o obecném referendu,“ sdělila. Závěrem se pak vyjádřila velmi kriticky k Severoatlantické alianci. „NATO tak, jak je dnes nastavené, je přežitek, který ČR i Evropě nic nepřináší. A já pevně věřím, že takto začne přemýšlet čím dál víc lidí. Neřeší konflikty, naopak se do řady z nich vměšuje,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…