Bohuslav Sobotka promluvil o své rodině a svém soukromí

05.09.2013 9:22

Lídr sociálních demokratů Bohuslav Sobotka má šanci být příštím premiérem. Deník Blesk v rozhovoru s ním zjistil, že pak by svou manželku ukázal i na veřejnosti. Jinak si chce chránit své soukromí. Názor, že je neslaný a nemastný pak v rozhovoru vyvrací.

Bohuslav Sobotka promluvil o své rodině a svém soukromí
Foto: Hans Štembera
Popisek: V hotelu Olšanka zasedal ÚV ČSSD. Šéf ČSSD Sobotka zatím neprozradil složení nové stínové vlády
reklama

Kancléř prezidenta Vratislav Mynář o Sobotkovi prohlásil, že je „tak slabý, jako stisk jeho ruky“. Blesk pochopitelně zajímalo, zda se ho takový výrok nedotkl. „Dotklo. Já takové řeči nemám rád. Snažím se neshazovat své politické protivníky a ani jim to neoplácím. Možná je to důsledek mé křesťanské výchovy,“ myslí si Sobotka.

Bulvární deník Blesk připomněl, že po důrazných osobnostech jako jsou Paroubek a Topolánek přišla s Bohuslavem Sobotkou a Petrem Nečasem éra nemastných a neslaných lídrů. „Já si nemyslím, že jsem nemastný a neslaný. Vždycky jsem měl jasné názory. Já bych byl rád, kdyby politika byla do budoucna trochu věcnější. Ostré souboje jsou sice pro veřejnost zajímavé, ale život občana nezlepší, protože se nikdo s nikým nebaví a jenom si nadávají,“ řekl Bohuslav Sobotka.

Chráním soukromí rodiny

Olze Sobotkové je 32 let a s předsedou ČSSD Bohuslavem má dva syny. Málokdo zná její podobu. Blesk se ptal, zda jej tato paní „Columbová“ politické scény podpoří veřejně v předvolební kampani. „Já dlouhodobě chráním soukromí své rodiny. Jak své manželky, tak svých malých dvou synů. Pokušení mít je v kampani jsem odolal i v minulých letech, kdy mi to nvrhovali spolupracovníci. Vždycky jsem zdvořile odmítl.“

Olga Sobotková byla podle Sobotkových slov dlouho na rodičovské dovolené, protože mají dva malé syny. Kromě toho pracuje jako asistentka či sekretářka.

Deník Blesk naléhal a chtěl vědět, co nastane pokud se Bohuslav Sobotka stane premiérem. V tu chvíli by už manželka měla i nějaké oficiální povinnosti. „Pokud budu zvolen, tak předpokládám, že žena se bude účastnit těch nejdůležitějších společenských povinností, které jsou spojeny s funkcí předsedy vlády,“ řekl jen Sobotka.

Manželství si chci udržet

Předseda sociálních demokratů mluvil v rozhovoru pro Blesk také o vlivu náročného, a to i časově, povolání na rodinu. Sobotka prozradil, že v době, kdy byl ministrem financí, si na něj stěžoval předseda vlády, protože se mu o víkendu nedovolal. „Já jsem se ho snažil vypínat. To si bohužel v dnešní době nemohu dovolit,“ říká Sobotka.

Zároveň se nechce vyjadřovat k rozpadu manželství minulých premiérů. Podle Sobotky je to jejich soukromá věc. „Já si nemyslím, že se to stalo všem premiérům. Řada z nich si manželství dokázala udržet i během výkonu této velmi náročné funkce a to chci i já,“ přiznal se Sobotka.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…