Jak již bylo řečeno, ukrajinská vláda se zřejmě snaží získat větší nezávislost v otázkách víry. Rusko krok odsoudilo, řka, že toto rozhodnutí může vést k potenciálnímu rozkolu v ortodoxní komunitě. Moskevský patriarcha Kirill uspořádal k tomuto tématu v pondělí synod, shromáždění biskupů Ruské pravoslavné církve. Předtím se však prý setkal s Alexandrem Lukašenkem, který podle moskevského patriarchátu prohlásil: „Rozkol je vždycky špatný. A jeho následky jsou jedny z nejnebezpečnějších.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: kas