Bravo, pane prezidente, píše Petr Hájek. Medvědář Kalousek už ví, že prohrál

25.06.2013 17:44

Podle šéfredaktora webu Protiproud.cz Petra Hájka urychleným jmenováním Rusnoka premiérem politická krize v podstatě skončila. Volby, navzdory mediálním výstupům ze všech stran, budou s největší pravděpodobností až příští rok v řádném termínu.

Bravo, pane prezidente, píše Petr Hájek. Medvědář Kalousek už ví, že prohrál
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek v pořadu Máte slovo

Prezidentovi je třeba poděkovat minimálně za to, že „vykopl“ Miroslava Kalouska a jeho „medvěda“ Karla Schwarzenberga, kteří budou muset usednout do obyčejných poslaneckých lavic, odkud se jim bude údajná „pravicovost“ předstírat mnohem hůře. „Obávaný navždy-ministr-financí a médii obdivovaný 'stratég' totiž prohrál. A už to ví,“ myslí si Hájek.

Miloš Zeman má prý naopak všechny karty pevně v rukou. „To, že prosadí svůj model, je ovšem zjevně pouhým začátkem daleko složitější hry,“ odhaduje Hájek. Jejím základem bude setrvání vlády až do řádných voleb v příštím květnu, protože předčasné volby kromě Bohuslava  Sobotky nikdo nechce.

Celý komentář Petra Hájka ZDE

Všechny strany totiž děsí především představa, že by měly během roku financovat tři volební kampaně - sněmovní na podzim, evropskou v létě a komunální za rok. To by je nejspíš úplně položilo. Vláda tedy bude muset vydržet až do jara. A když si poslanci představí, že při případném třetím pokusu by premiéra vybírala předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, tak přinejmenším levice a parta Karolíny Peake raději schválí Rusnokovy odborníky.

Fantastickým důsledkem bude podle Hájka především to, že se nepodaří hlavní záměr těch, kteří skrze Šlachtu s Ištvanem shodili Nečasovu vládu - přiklepnutí dostavby Temelína Američanům. Zemanova vláda totiž nejspíš nic takového neschválí. „Toto rozhodnutí – správně – nechá budoucí 'politické' vládě, která ji po volbách vystřídá. To ale bude znamenat, že vládní puč byl na nic,“ konstatuje šéfredaktor Protiproudu.

„Protiproud od počátku nepatří právě k těm, kteří by na Miloše Zemana v jeho prezidentské roli hleděli nekriticky. Spíše naopak. Tentokrát však nezbývá, než s uznáním a jednoznačně přitakat: Bravo, pane prezidente,“ uzavírá Hájek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli

17:31 Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli

Herec Pavel Liška byl jednou z tváří společnosti Bohemia Energy, která před pár dny oznámila konec. …