Britská europoslankyně se rozohnila: Ty ženy platí za cestu do Evropy sexem a pak nedostanou azyl!

4. 3. 2016 12:30

Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR) oznámil, že mezi uprchlíky přestávají dominovat muži. V migrační vlně už tvoří většinu ženy a dívky. A ty je třeba chránit, neboť jsou nuceny platit pašerákům za cestu do Evropy např. sexem, takže trpí obrovskými vnitřními traumaty. Informuje o tom server Deutsche Welle.

Britská europoslankyně se rozohnila: Ty ženy platí za cestu do Evropy sexem a pak nedostanou azyl!
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Mary Robinsonová, irská politička a první prezidentka této země, vyrazila do srdce EU – do Bruselu – a apelovala na tamní politiky. „Potřeba řešit otázku ochrany uprchlíků, především žen a dívek, na cestě po Evropě je ze dne na den stále naléhavější,“ řekla v Bruselu exprezidentka Robinsonová. A věděla, proč to říkala. V lednu tohoto roku už totiž ženy a děti představovaly prý 54 procent uprchlíků.

Navzdory zimním měsícům počty uprchlíků přicházejících do EU rostou. To ukazuje, k jak zoufalým činům jsou uprchlíci odhodláni. Reportéři DW mluvili např. s ženou v osmém měsíci těhotenství, která byla dlouhou dobu zadržena v jednom z táborů v Maďarsku.

Německé organizace na ochranu dětí proto vyzývají německého prezidenta Joachima Gaucka, aby nepodepisoval zákony z dílny koalice vedené kancléřkou Angelou Merkelovou. Tato dáma se totiž chystá zpřísnit pravidla azylové politiky a to se organizacím ani trochu nelíbí.

Po strastiplné cestě cestou znásilňované ženy a dívky zjistí, že v EU nejsou vítány. To je nepřijatelné. Zjistí to poté, co zaplatí vlastním tělem a nesou si v sobě doživotní traumata. V tomto duchu ke kolegům promluvila labouristická britská poslankyně Evropského parlamentu Mary Honeyballová. Proto by měli evropští činitelé otevřít legální a mnohem bezpečnější cesty do EU. Speciálně pro ženy a děti. Musí se jim dostat zvláštní lékařské péče. Pokud si to budou přát, mají mít možnost žít odděleně od mužů a tak podobně. Jedině tak Evropa ukáže, že má lidskou tvář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

9:01 Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

Člen SPD Tomia Okamury Václav Kubín, jenž byl spoluorganizátorem konference Hnutí pro Evropu národů …