Bububu! Zvolala Klára Samková na Frekvenci 1 a rozjela nemilosrdnou palbu kvůli uprchlíkům

05.09.2015 18:02

Hostem sobotního Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byla advokátka Klára Samková, která na sebe v minulých dnech upozornila např. ostrou přestřelkou v České televizi, kde zasedla proti Michaelu Kocábovi. Hádali se o řešení uprchlické krize. A v rádiu zostra pokračovala v kanonádě. EU prý prakticky přestává existovat a svalnatí mladí muži nás asi zničí. Nakonec se velmi rozčílila kvůli Hitlerovi.

Bububu! Zvolala Klára Samková na Frekvenci 1 a rozjela nemilosrdnou palbu kvůli uprchlíkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

Hned v úvodu svého vystoupení konstatovala, že naprostá většina uprchlíků, která míří do Evropy, pochází z Afriky. „V Africe je špatná situace v Eritreji, ale v Africe se nikde neválčí,“ konstatovala. Pokud jde o uprchlíky, které viděla ve francouzském Calais, rozhodně jí nepřipomínali válečné běžence. „Já jsem viděla osvalené mladé muže. A těm, kteří si vybírají, do jaké země chtějí jít, těm já odmítám pomáhat,“ pokračovala rázně. „Pakliže se mnou někdo nechce hrát na férovku, já k němu necítím žádné závazky,“ pálila dáma.

Bububu, strašila Samková ve studiu

Pokud jde o válečné uprchlíky, ty podle Samkové v Evropě většinou nenajdeme. Moderátor Veselý se sice ptal, jak na to přišla, ale Samková mu odvětila, zda on ví, že do Evropy míří především váleční uprchlíci. „Ti, kteří válkou trpí nejvíc, ti se sem nikdy nedostanou. To jsou ty znásilněné Jezídky, to jsou holčičky prodané islamistům a já jsem velmi pohoršena tím, že pro ně ani tato země neudělala téměř nic,“ útočila advokátka. „Pohrdám proto představiteli EU.“

V této souvislosti uznala, že podléhá emocím. Možná se budeme divit, až se stejně odporně budou islamisté chovat k nám. Za velký problém přitom považuje, že Evropská unie v zásadě není schopná na svém území vynutit dodržování svých zákonů, z čehož lze fakticky dovodit, že EU přestala existovat. „Existuje naprosto logická úvaha, kdy si lidé mohou říci, že uprchlíci porušují naše zákony a já jak debil dodržuji český právní řád,“ popisovala situaci.

Moderátor Luboš Xaver Veselý sice konstatoval, že advokátka zbytečně straší, načež advokátka reagovala zvoláním „Bububu“ a vyčetla mu, že jeho představy o světě už bohužel neodpovídají světové realitě, naproti tomu její představy o světě realitě odpovídají, protože z ní čerpá. Nijak jí to netěší, ale je to tak.

Místo prince přijel do Schengenu drak

„Já jsem z toho hluboce nešťastná,“ posteskla si. Vidí, že vše jde „víme kam“ a svými chabými silami se s tím snaží něco dělat a v prvé řadě je třeba znovu hlídat své hranice. Schengen je pohádka. My jsme doufali, že k nám přijde maximálně princ, který probudí Sněhurku ve skleněné rakvi, ale on princ nepřišel, přišel drak,“ řekla jasně.

Těmito varovnými slovy se ale podle vlastních slov nesnaží vyvolat občanské nepokoje, jak by se mohlo zdát, jen pozvedává varovný hlas. V této souvislosti vzpomněla přechodu demokratického Německa k Německu nacistickému, o čemž prý před lety psala svou diplomovou práci. Při četbě dobových zdrojů ji velmi zaskočilo, jak málo např. právníci tehdy reflektovali, co se vlastně děje.

V závěru se Samková ostře vymezila proti serveru Týden.cz, jenž nedávno zveřejnil anketu, podle níž by lidé i dnes klidně volili Hitlera, kdyby vyřešil uprchlickou krizi. Samková to považuje za „hnusárnu“, neboť server položil nepřijatelnou manipulativní otázku. „Doufám, že za to jednou zkrachují,“ rozohnila se. O některých věcech totiž podle jejího názoru prostě nelze žertovat.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

22:07 Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

Jako každý čtvrtek i dnes prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Ba…