Bude prezidentem Američan? Švejnar by se občanství možná nevzdal

19.05.2012 13:41

Server Aktuálně.cz se zabývá faktem, že poměrně hodně kandidátů na budoucího českého prezidenta má ještě jiné občanství. Například Jan Švejnar ještě před volbami v roce 2008 tvrdil, že by se v případě zvolení amerického občanství vzdal, dnes už to tak jasně nevidí.

Bude prezidentem Američan? Švejnar by se občanství možná nevzdal
Foto: cssd.cz
Popisek: Jan Švejnar
reklama

Nedávno pro iHned.cz prohlásil, že "o občanství bychom se ještě museli pobavit, je řada lidí, kteří mají dvojí". Svůj názor tak poměrně jasně poopravil. Další kandidát s americkým občanstvím je sociálnědemokratický Jiří Dienstbier. Ten se ho vzdát také nechce.

Odcházet museli ti největší vlastenci

"Neuvažoval jsem, že bych se amerického občanství vzdal. Žil jsem celou dobu v Česku, narodil jsem se českým rodičům, jsem tedy především Čech, nikdo o tom nemůže pochybovat," tvrdí Dienstbier. Být Čechem je pro něj ale prý samozřejmě hodnota větší.

SLEDUJEME téma Rathovo zadržení

Kandidát TOP 09 Karel Schwarzenberg má zase občanství švýcarské. Serveru Aktuálně.cz řekl, že rozhodně nesdílí názor, že by se ho měl vzdávat. "Ostatně nesčetní, často největší vlastenci museli z naší země odejít, aby si zachránili život a svobodu. Pochopitelně vzhledem k beznadějnosti, ve které se ocitli, někteří přijali občanství státu, kde se nacházeli. Za to je trestáme, kde můžeme,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

4:46 „Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

ParlamentníListy.cz již před dvěma lety hovořily s mužem, který v Bavorsku provozuje dvě benzínové s…