Bude to řezničina! Bakala vyhazuje a novináři nešetří slovy

29.09.2013 10:24 | Zprávy

Vypadá to, že zavíráním dolů OKD uhlobaron Zdeněk Bakala pouze začal. Nyní totiž zřejmě dojde i na "jeho" redaktory. Vydavatelství Economia, které Bakala vlastní, se má do konce roku zbavit až třetiny svých zaměstnanců. Pod Economii spadají například Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt.

Bude to řezničina! Bakala vyhazuje a novináři nešetří slovy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

"Každý třetí... Společnost Economia opustí 58 na stálo zaměstnaných redaktorů z celkových 178," napsal jako první informaci o propouštění na Twitter vedoucí ekonomické rubriky serveru iHNed.cz Karel Tinl. Propouštění by se podle dostupných informací nemělo týkat tolik externistů, jako redaktorů. Mezi sekce, ve kterých se bude propouštět nejvíc, má patřit například lifestyle sekce či od ledna spuštěný HN Future.

Novinář Radek Kedroň celou situaci výstižně popsal na Twitteru: "Propouštění v Economii bude řezničina. Jako ve filmu Litam v tom. Uz brzy."

Propouštění se nemá týkat pouze Economie, ve které je zaměstnáno přes tři sta lidí, ale také Centrum Holdings, které jich zaměstnává přes dvě stě. Economia vydává kromě Hospodářských novin a Respektu například oblíbený měsíčník Belmondo či dalších čtrnáct tématických titulů.

Firma v pátek sdělila, že v Economii momentálně pracuje 353 zaměstnanců, v Centrum Holdings 247 zaměstnanců. Jde o „přesný počet zaměstnanců obou společností, ze kterého vychází organizační změna“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ane

Pane Fialo

jaký máte skutečný důvod k podporování Ukrajiny v tak obrovském rozsahu. Jsme malý stát , který má velké ekonomické problémy , není na důchody , zaostává zdravotnictví, školství, jsou problémy ve vězeňství a spousta dalších problémů . Na nic nejsou peníze , ale odkud se berou peníze na podporu Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…