Bude to řezničina! Bakala vyhazuje a novináři nešetří slovy

29.09.2013 10:24

Vypadá to, že zavíráním dolů OKD uhlobaron Zdeněk Bakala pouze začal. Nyní totiž zřejmě dojde i na "jeho" redaktory. Vydavatelství Economia, které Bakala vlastní, se má do konce roku zbavit až třetiny svých zaměstnanců. Pod Economii spadají například Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt.

Bude to řezničina! Bakala vyhazuje a novináři nešetří slovy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala
reklama

Anketa

Vadí vám chování Bakaly v kauze dolu Paskov?

hlasovalo: 2087 lidí
"Každý třetí... Společnost Economia opustí 58 na stálo zaměstnaných redaktorů z celkových 178," napsal jako první informaci o propouštění na Twitter vedoucí ekonomické rubriky serveru iHNed.cz Karel Tinl. Propouštění by se podle dostupných informací nemělo týkat tolik externistů, jako redaktorů. Mezi sekce, ve kterých se bude propouštět nejvíc, má patřit například lifestyle sekce či od ledna spuštěný HN Future.

Novinář Radek Kedroň celou situaci výstižně popsal na Twitteru: "Propouštění v Economii bude řezničina. Jako ve filmu Litam v tom. Uz brzy."

Propouštění se nemá týkat pouze Economie, ve které je zaměstnáno přes tři sta lidí, ale také Centrum Holdings, které jich zaměstnává přes dvě stě. Economia vydává kromě Hospodářských novin a Respektu například oblíbený měsíčník Belmondo či dalších čtrnáct tématických titulů.

Firma v pátek sdělila, že v Economii momentálně pracuje 353 zaměstnanců, v Centrum Holdings 247 zaměstnanců. Jde o „přesný počet zaměstnanců obou společností, ze kterého vychází organizační změna“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…