Bulharští pohraničníci na pomezí s Tureckem zastřelili běžence. Toto prý tomu předcházelo

16.10.2015 6:10 | Zprávy
autor: čtk, mp

Bulharští pohraničníci na pomezí s Tureckem zastřelili běžence, který v asi 40členné skupině překročil hranice do země. V noci na dnešek o tom informovala agentura DPA s tím, že incident se promítl i do summitu Evropské unie, který o uprchlické krizi v noci jednal. Bulharský premiér Bojko Borisov z vrcholné schůzky předčasně odjel.

Bulharští pohraničníci na pomezí s Tureckem zastřelili běžence. Toto prý tomu předcházelo
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Zastřelený podle všeho pocházel stejně jako další běženci ze zmíněné skupiny z Afghánistánu, pohraničníci se je pokoušeli zastavit. DPA uvedla, že událost předcházely násilnosti a že někteří z běženců byli ozbrojeni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Stínová vláda ODS

Zajímal by mě program Vaší stínové vlády a na jak dlouho bude platný. Jaké má styčné body s programem stínové vlády STAN a jak často se scházíte ? děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Je to tu: „Vyjděte do ulic za Českou televizi.“ Výzva

11:12 Je to tu: „Vyjděte do ulic za Českou televizi.“ Výzva

Ministr kultury Ota Klempíř v koaliční vládě ANO, Motoristů a SPD oznámil, že se ruší dlouhé roky fu…