Byznysmen Jančura znovu o rozkrádání a plýtvání. A o Peake a Okamurovi

22.11.2012 7:53 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Mediální přestřelka mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem a podnikatelem Radimem Jančurou se rozproudila před několika měsíci. Jančura Kalouska nařkl, že patří mezi nejbohatší Čechy a nakradl si stovky miliard. Kalousek ho chtěl žalovat, na což se Jančura podle svých slov těšil. Jaká je situace nyní?

Byznysmen Jančura znovu o rozkrádání a plýtvání. A o Peake a Okamurovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Jančura, majitel Student Agency

„Pokud vím, tak na mě Miroslav Kalousek dosud žalobu nepodal, o tom bych musel vědět,“ uvádí Jančura pro ParlamentníListy.cz. Situaci si vysvětluje tak, že sám ministr financí pravděpodobně o žádnou žalobu nestojí, protože si je vědom skutečností, ze kterých ho podnikatel nařkl.

Situace však měla jiný zajímavý vývoj. „V souvislosti s tím, kdy jsem o panu Kalouskovi řekl, co si myslím, se mi ozvala strašná hromada lidí, kteří přinesli poměrně zajímavé informace. Problém je ale v tom, že lidé mají obrovský strach. Vím o dvou lidech, kteří by mohli dosvědčit spojení pana Kalouska s miliardovými obchody s tím, že peníze šly přímo k němu. Mají ale prostě strach. Každopádně jsou to zajímavé informace,“ říká Radim Jančura.

Okamura je trošku upovídaný, ale…

Ten se v poslední době angažuje v tažení proti korupci a často mluví o podobných věcech, jako senátor a kandidát na prezidenta Tomio Okamura. Co si o nově zvoleném členovi horní parlamentní komory Jančura myslí? „Tomia Okamuru trošku znám. Je sečtělý, chytrý, možná trošku upovídaný, ale myslím si, že pro mnoho lidí to může být určitě zajímavý kandidát na prezidenta,“ míní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…