ČEZ prý to se soláry taky pěkně rozpálil. Šetří jej policie

18.03.2016 6:58

Dvě fotovoltaické elektrárny polostátního gigantu ČEZ šetří policie. Podle kontroly totiž elektrárny v Čekanicích a Chýnově dostaly licenci ještě nehotové, píší Lidové noviny.

ČEZ prý to se soláry taky pěkně rozpálil. Šetří jej policie
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Obě elektrárny se podle kontroly Státní energetické inspekce z roku 2010 dostavovaly ještě poté, co v prosinci 2009 dostaly licence. Ty získaly díky předloženým revizním zprávám, že je vše hotovo. 

Zajímavé také je, že Čekanice dostaly povolení na předčasné užívání jen na jeden ze sedmi transformátorů. Při žádání o licenci však ČEZ popisuje situaci tak, jako kdyby byly zkontrolovány všechny transformátory. Je tak patrné, a i to uvedli inspektoři, že ČEZ při žádosti o licence neříkal pravdu. 

I přes tuto zjištěnou skutečnost však šéf odboru licencí ERÚ Jaroslav Vítek neodebral v roce 2011 ani jednomu zařízení povolení k výrobě elektřiny. 

Podle všeho tímto spěchem došlo ke „škodě“ 300 milionů korun. Od roku 2010 totiž byly výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů nižší.

ČEZ si není žádného pochybení vědom. Mluvčí ČEZ pro obnovitelné zdroje Martin Schreier uvedl, že ve fázi prověřování poskytuje potřebnou součinnost všem autoritám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…