ČSSD o pádu Lessyho: Za to by se nemusel stydět ani Gottwald

29.08.2012 13:52 | Zprávy

Sociální demokraté uspořádali tiskovou konferenci, na které okomentovali sesazení policejního prezidenta Petra Lessyho. Vzhledem k jeho dlouhodobým sporům s ministrem vnitra Janem Kubicem to vnímají jako politickou akci, kterou se vládní strany pokoušejí ovládnout policii. V tomto směru to podle nich snese srovnání s Únorem 1948.

ČSSD o pádu Lessyho: Za to by se nemusel stydět ani Gottwald
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

„Destrukce státu vládou pokračuje destrukcí policie,“ zahájil tiskovou konferenci předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Policejní prezident má být podle něj neodvolatelný, aby byla zajištěna jeho maximální nezávislost.

„Celá ta konstrukce byla provedena s cílem odvolání nepohodlného policejního prezidenta,“ okomentoval obvinění od Generální inspekce bezpečnostních sborů, kvůli kterému musel policejní prezident odejít.

„Je to puč proti nezávislé práci policie,“ obává se Sobotka. „ODS a TOP 09 se rozhodly ovládnout policii, aby zabránili jejímu dalšímu vyšetřování politických kauz,“ myslí si.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Snížíte daně? Jaké?

A můžete zapřísahat, že žádné další nezvednete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TOP pokrytectví? Díra ve snaze zhatit volby Okamurovi a STAČILO!

14:17 TOP pokrytectví? Díra ve snaze zhatit volby Okamurovi a STAČILO!

Poslanec TOP 09 Martin Dlouhý na sítích dlouhodobě diskutuje o „podvodných koalicích“ SPD a STAČILO!…