ČSSD triumfuje, KSČM zůstává na svém, tvrdí Median

24.04.2012 19:19

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Median, který se uskutečnil ještě před nejnovější vládní krizí, by sněmovní volby suverénně vyhrála ČSSD s bezmála třetinovou podporou. Do sněmovny by se dostala ještě ODS, KSČM, TOP 09 a z mimoparlamentních stran KDU- ČSL. Mimořádné výsledky komunistů však průzkum nepotvrdil.

ČSSD triumfuje, KSČM zůstává na svém, tvrdí Median
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci ČSSD se radují z přijatého zákona
reklama

V průzkumu, který probíhal od 17. března do 16. dubna, se nepotvrdil nadstandardní výsledek KSČM, který nedávno zaznamenal průzkum CVVM. „Dostala by minimum hlasů od voličů, kteří váhají mezi více stranami,“ uvádí agentura.

 

Volby by jednoznačně vyhrála ČSSD se ziskem 31 procent. ODS zaostává s 19,5 procent, komunisté zůstávají na „svých“ 13 procent, TOP 09 by volilo 11 procent a pole úspěšných uzavírají lidovci se ziskem 6 procent.

 

Věci veřejné dosáhly rovněž výsledku v poslední době standardního - tří procent. A to se většina průzkumu uskutečnila před procesem s Bárta- Škárka a posledním dějstvím vládní krize. Podle agentury se kritický postoj k současné politice projevuje sílící podporou neparlamentních stran. Proto roste volební potenciál Zemanovců, NS- Lev21, Strany zelených, Strany svobodných občanů či Suverenity.

K volbám by „určitě“ přišlo 28 procent lidí, „spíše ano“ 35 procent. Volební účast by tak byla podobná, jako ve volbách 2010.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…