ČSSD ve ztrátě. A ani lidovci nemají důvod k jásotu

29.03.2021 17:36

Sociální demokraté mají opět problémy s penězi. V posledním roce totiž strana z Lidového domu hospodařila se ztrátou více než 30 milionů korun. Ale třeba u lidovců taky není asi úplně veselo.

ČSSD ve ztrátě. A ani lidovci nemají důvod k jásotu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Sociální demokracie loni vykázala ztrátu 30,8 milionu korun. Vyplývá to z výkazu hospodaření, který strana poskytla Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. ČSSD měla v roce 2020 výnosy ve výši 112,5 milionu korun. Ze státního rozpočtu strana získala necelých 61,3 milionu korun na svou činnost, na činnost svého politického institutu pak 6,1 milionu korun.

Na členských příspěvcích pak socialisté vybrali kolem 12 milionů korun a něco shrábli i formou darů. Přes 20,6 milionu korun vydělali sociální demokraté pronájmem nemovitostí.

Náklady ČSSD se přitom podle zprávy vyšplhaly až na 143,3 milionu korun. Na mzdy loni socialisté vydali 37,5 milionu korun. Do kampaně před volbami do zastupitelstev krajů nalili 39,4 milionu korun a své kandidáty do Senátu podpořila ČSSD kampaní v hodnotě necelých 11,3 milionu korun.

Podobně bídně je na tom i KDU-ČSL. Lidovci vykázali v roce 2020 ztrátu téměř devět milionů korun.

Politické strany a hnutí zpracovávají výroční finanční zprávy podle zákona o politických stranách a mají povinnost zprávy každoročně předkládat do 1. dubna Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…