ČT: Karlovarský kraj by ovládla levice před ANO, TOP 09 a zemanovci

25.09.2013 22:31

V Karlovarském kraji by podle průzkumu, který pro Českou televizi (ČT) provedly agentury STEM/MARK a Median, vyhrála ve sněmovních volbách levice. ČSSD by mohla získat až 30,5 procenta, KSČM 22,5 procenta. Hnutí ANO a TOP 09 jsou na stejných 17 procentech. Spíše levicová Strana práv občanů - zemanovci by v kraji získala 10,5 procenta, vyplývá z průzkumu takzvaného volebního potenciálu pro ČT.

ČT: Karlovarský kraj by ovládla levice před ANO, TOP 09 a zemanovci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Volební potenciál je výpočet voličů, kteří podporu konkrétní strany zvažují a nevylučují účast ve volbách. ODS by podle tohoto průzkumu v Karlovarském kraji získala 16,5 procenta, strana Úsvit 11 procenta a Strana zelených 8,5 procenta.

Pětiprocentní hranici by mohla překročit podle průzkumu i KDU-ČSL se šesti procenty a Dělnická strana sociální spravedlnosti s pěti procenty.

V minulých parlamentních volbách byli v Karlovarském kraji nejúspěšnější sociální demokraté s 23,3 procenta hlasů, ODS dostala 17,7, TOP 09 měla 16,2 procenta hlasů, KSČM 13,1 a Věci veřejné 11,8 procenta.

Podle celostátního průzkumu agentury TNS Aisa pro ČT by by se nyní ve volbách dostalo do sněmovny sedm stran. Volby by vyhrála ČSSD před KSČM a hnutím ANO. Volby by vyhráli sociální demokraté se ziskem 29 procent hlasů, druhou KSČM by volilo 14,5 procenta lidí. Hnutí ANO by získalo 11 procent, o půl procenta horší by byla TOP 09. Devět procent voličů by hlasovalo pro ODS. Lidovcům průzkum přisuzuje 5,5 procenta hlasů, Úsvitu pak pět procent.

K volbám by určitě přišlo 52 procent oprávněných voličů, dalších 19 procent lidí s účastí "spíše počítá".

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Netflix nebo HBO. Nebaví, zruším předplatné. Proč to nejde u ČT, ptají se lidé

14:25 Netflix nebo HBO. Nebaví, zruším předplatné. Proč to nejde u ČT, ptají se lidé

Jak oznámil ministr Baxa z ODS, připravovaná mediální novela znamená změny. Místo 135 Kč se bude pla…