ČT nechala promluvit Zaorálka i Schillerovou. Takhle to dopadlo

15. 5. 2017 20:08

Vládní krize běží dál na plné obrátky. Sociální demokracie totiž odmítla dosavadní náměstkyni ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alenu Schillerovou jako jeho nástupkyni v úřadě. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v pondělních Událostech vysvětloval, proč je pro ČSSD Schillerová nepřijatelná. Pak dostala slovo i zmíněná dáma a důrazně se ohradila.

ČT nechala promluvit Zaorálka i Schillerovou. Takhle to dopadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí
reklama

Podle ministra zahraničí a místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka je celkem jasné, proč ČSSD odmítá Alenu Schillerovou coby nástupkyně Babiše. Žádné schůzky mezi Sobotkou a Schillerovou k tomu prý nejsou třeba.

„Já myslím, že ten důvod je úplně jednoduchý. Je to proto, že má paní náměstkyně odpovědnost za to, že se nekontrolovaly jednokorunové dluhopisy. A o tom, že má odpovědnost vůči finanční správě, o tom prostě nemůže být sporu. Na tom, co jsem teď řekl, na tom žádná schůzka nic nezmění. Paní náměstkyně se plně ztotožnila s postojem, že korunové dluhopisy se kontrolovat nemají,“ vypálil Zaorálek.

Teď je proto na hnutí ANO, aby navrhlo jiného kandidáta. Návrh na jmenování paní Schillerové považuje Zaorálek za absurdní, protože se z pohledu Zaorálka postavila za svého ministra. To ale neznamená, že by ČSSD nestála o vyřešení krize. Sociální demokraté podle Zaorálka stojí o vyřešení celé krize, tak aby tato vláda mohla dovládnout.

Slovo ovšem dostala také Schillerová a hned se proti Zaorálkovi vymezila. Vmetla mu do tváře jeho výroky. „Rozhodně odmítám slova ministra Zaorálka, že jsem měla na půdě Poslanecké sněmovny žíct, že se nebudou prověřovat korunové dluhopisy,“ bránila se dáma.

Nemluvě o tom, že finanční správa koná tak intenzivně, jak v minulosti nikdy nekonala. Finanční správa se rozhodla, že prověří ty případy absolutně všechny, ačkoli to podle Schillerové takto dříve nedělala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…